Netology vs Soccer Barbershop Roker Zabrze

Netology
5 - 5
Soccer Barbershop Roker Zabrze

Faworytem do zwycięstwa w starciu pomiędzy Netology a Soccer Barbershop Roker Zabrze, przed rozpoczęciem gry na murawie, był zespół rozstawiony w roli gościa. Po 5 kolejkach sezonu wiosennego Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, piłkarze z Zabrza byli liderami tabeli, mając na swoim koncie komplet zwycięstw. W ubiegły czwartek goście pokonali ekipę PACCOR w rozmiarach 9:1, jedynego gola tracąc w drugiej części meczu. Natomiast gospodarze przed tą serią gier, plasowali się na piątej lokacie w stawce. W swoim poprzednim pojedynku zawodnicy Netology, wygrali z zespołem PwC SDC 2:1, co było dla nich drugim zwycięstwem w obecnej rundzie. Rywalizacja dużo lepiej rozpoczęła się dla zawodników Soccer Barbershop Roker Zabrze, którzy już w 2 minucie wyszli na prowadzenie, po golu którego zdobył Piotr Bryk. Natomiast już kilka chwil później, drugie trafienie dla gości zanotował Mateusz Górka i po siedmiu minutach to gracze z Zabrza mieli pełną kontrolę nad meczem. Jednak wówczas za odrabianie strat zabrali się gospodarze. W 12 minucie gola kontaktowego dla Netology strzelił Krzysztof Hajduczek, a tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego, remis gospodarzom dał Sebastian Lewicki. Tak więc przy zmianie stron widniał wynik 2:2. Druga połowa była już natomiast regularną wymianą ciosów. Gracze obu ekip tworzyli wiele groźnych sytuacji, naprzemiennie zdobywając kolejne bramki. Gdy w 38 minucie Sebastian Lewicki kompletując hat tricka wyprowadził Netology na prowadzenie 5:4, wydawało się że to gospodarze zgarną komplet punktów. Jednakże w ostatnich sekundach meczu, na listę strzelców zdołał wpisać się jeszcze Łukasz Gaik, rzutem na taśmę doprowadzając do remisu 5:5.