Netology vs PwC SDC

Netology
5 - 1
PwC SDC

Faworytem do zwycięstwa w starciu pomiędzy Netology a PwC SDC, była drużyna rozstawiona w roli gospodarza. Gracze Netology w bieżącym sezonie Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, ponieśli zaledwie jedną porażkę, w pozostałych spotkaniach zgarniając komplety punktów. Przed tygodniem gospodarze pokonali drużynę Prestige 3:2, zwycięstwo zapewniając sobie w ostatnich sekundach meczu. Natomiast goście w rundzie jesiennej grają w kratkę, dobre mecze przeplatając porażkami. W swoim poprzednim pojedynku piłkarze PwC SDC, ulegli zespołowi Prestige 0:3, co było dla nich czwartą stratą punktów w obecnych rozgrywkach. Rywalizacja rozpoczęła się od zdecydowanej przewagi gospodarzy, którzy od pierwszych minut narzucili rywalom swój styl gry. Zawodnicy Netology przejęli kontrolę nad środkową strefą boiska, skąd starali się posyłać prostopadłe piłki do napastników. Pierwsza bramka w tym meczu padła w 6 minucie, a wynik otworzył zawodnik gospodarzy – Sebastian Lewicki. Po tym trafieniu, gracze występujący w zielonych strojach poszli za ciosem. Kilka chwil później prowadzenie gospodarzy podwyższył Damian Truchel, a po upływie kolejnych 60 sekund, gola na 3:0 zdobył Sebastian Lewicki. W pierwszej połowie piłkarze Netology, dołożyli jeszcze jedną bramkę i przy zmianie stron, mogli pochwalić się przewagą czterech trafień. W drugiej odsłonie do odważniejszych ataków ruszyli natomiast goście, próbując ratować wynik. Jednakże tego dnia, graczy PwC SDC stać było tylko na trafienie honorowe, które w końcówce meczu zapewnił im Krystian Szober. Ostatecznie zespół Netology pokonał PwC SDC 5:1, odnosząc tym samym siódme zwycięstwo w sezonie jesiennym.