Novichem vs Keywords Studios

6 - 1
Keywords Studios

W przedostatnim poniedziałkowym starciu, w ramach rozgrywek 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, na boisko treningowe Stadionu Śląskiego, wybiegli zawodnicy Novichem oraz Keywords Studios. Faworytem do zwycięstwa w tym pojedynku, przed rozpoczęciem gry na murawie, byli gracze rozstawieni w roli gospodarzy. Przed tygodniem piłkarze Novichem, w meczu inaugurującym sezon jesienny, pokonali ekipę Hirschvogel 8:3, większość bramek zdobywając już w pierwszej połowie tamtej rywalizacji. Natomiast goście w ubiegły czwartek, podejmowali zespół BMZ Poland. Zawodnicy Keywords Studios ulegli wówczas swoim przeciwnikom w stosunku 3:4, kluczowe bramki tracąc w samej końcówce spotkania. Konfrontacja rozpoczęła się od wyrównanej gry obu drużyn. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się rozgrywać swoje kolejne akcje z wykorzystaniem dużej ilości podań, próbując uruchamiać napastników prostopadłymi piłkami. Pierwszy gol w tym meczu padł już w 4 minucie, kiedy to gracz Novichem – Artur Winciersz, wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Ten sam zawodnik zdobył dla gospodarzy także drugą bramkę, ponownie wpisując się na listę strzelców w 19 minucie gry. Po utracie kolejnego gola, goście zdołali odpowiedzieć rywalom jeszcze przed przerwą. W ostatnich sekundach pierwszej odsłony, bramkę kontaktową dla Keywords Studios zdobył Diego Largo Vega. Jednak już na początku drugiej połowy, ponownie do ofensywy przystąpili zawodnicy Novichem. W 23 minucie Marcin Raban trafił po raz trzeci dla gospodarzy, dając swojej ekipie bezpieczne prowadzenie. Wraz z upływem kolejnych minut, na boisku coraz większą inicjatywę zaczęli przejmować gracze występujący w białych strojach, co przełożyło się na ich kolejne trafienia. Ostatecznie zespół Novichem pokonał Keywords Studios 6:1, odnosząc drugą wygraną w rundzie jesiennej.