Capgemini vs AutoPartner

3 - 3
AutoPartner

Faworytem do zwycięstwa w spotkaniu pomiędzy Capgemini a AutoPartner, przed rozpoczęciem gry na murawie, była ekipa rozstawiona w roli gospodarza. Gracze Capgemini w sezonie wiosennym Sportowej Ligi Firm, występowali na poziomie Ekstraklasy. Gospodarze zakończyli tamte rozgrywki na podium ligowej tabeli, plasując się na 3 lokacie w stawce, z dorobkiem 15 punktów. Natomiast goście w poprzedniej rundzie, swoje mecze rozgrywali w 1 Lidze. Gracze AutoPartner zdobyli wówczas 21 „oczek”, co pozwoliło im zająć piąte miejsce w tabeli. Konfrontacja rozpoczęła się od bardzo wyrównanej gry obu drużyn. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się rozgrywać swoje kolejne akcje małą liczbą podań, w szybki sposób przechodząc z obrony do ataku. Pierwsza bramka w tej rywalizacji, padła dopiero w 15 minucie, kiedy to zawodnik AutoPartner – Kamil Budny, umieścił piłkę w siatce przeciwników, otwierając wynik w tym spotkaniu. Choć gospodarze próbowali odpowiedzieć rywalom jeszcze w pierwszej odsłonie, to ostatecznie do przerwy utrzymał się wynik 0:1. Po wznowieniu gry w drugiej połowie, wraz z upływem kolejnych minut, inicjatywę na boisku zaczęli przejmować piłkarze Capgemini. W 27 minucie Dawid Zatorski dał gospodarzom wyrównanie, a kilka chwil później Marek Haniok wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:1. Po dobrym otwarciu drugiej odsłony, gospodarze poszli za ciosem, w 36 minucie powiększając przewagę, po bramce którą zdobył Anis Hermassi. Gdy wydawało się, że to zawodnicy występujący w biało-niebieskich strojach zgarną 3 punkty, gracze AutoPartner w ostatnich sekundach meczu, przystąpili do odrabiania strat. Najpierw w 40 minucie bramkę kontaktową dla gości zdobył Kacper Grzywa, a chwilę później ten sam zawodnik w ostatniej akcji spotkania, zapewnił remis swojej ekipie. Zespół Capgemini podzielił się zatem punktami z drużyną AutoPartner, kończąc rywalizację wynikiem 3:3.