Netology vs Politechnika Śląska

Netology
6 - 1
Politechnika Śląska

W pierwszym spotkaniu nowego sezonu Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na boisko treningowe Stadionu Śląskiego, wybiegli zawodnicy Netology oraz Politechniki Śląskiej. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, rundę wiosenną ukończyli na czwartej lokacie w tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej, mając na koncie 11 punktów. Natomiast goście w poprzednich rozgrywkach, swoje mecze rozgrywali na poziomie 1 Ligi. Piłkarze Politechniki Śląskiej uplasowali się wówczas na 4 miejscu w stawce, zdobywając 21 „oczek”. Rywalizacja rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu drużyn, jednak wraz z upływem kolejnych minut, to gospodarze zaczęli przejmować boiskową inicjatywę. Pierwsza bramka w tej konfrontacji padła w 9 minucie, kiedy to Paweł Kabut wyprowadził ekipę Netology na prowadzenie. Po tym trafieniu, zawodnicy gospodarzy nadal kontrolowali przebieg wydarzeń na murawie, grając bardzo odpowiedzialnie w defensywie. Dwie minuty przed przerwą, piłkarze Netology podwyższyli prowadzenie na 2:0, a na listę strzelców ponownie wpisał się Paweł Kabut. Zawodnicy Politechniki Śląskiej w pierwszej odsłonie, zdołali stworzyć sobie kilka szans bramkowych, jednak byli bardzo nieskuteczni pod polem karnym przeciwników. Po zmianie stron obraz meczu znacząco się nie zmienił, nadal grę prowadzili gospodarze, którzy już w 22 minucie za sprawą bramki Sebastiana Lewickiego, podwyższyli wynik na 3:0. Jednak nie było to ostatnie słowo, powiedziane tego wieczoru przez graczy Netology. W czterech ostatnich minutach rywalizacji, gospodarze jeszcze trzykrotnie pokonali bramkarza Politechniki, zapewniając sobie pewną wygraną. Gola honorowego dla gości w 40 minucie zdobył Marcin Podsada, ostatecznie ustalając końcowy wynik na 6:1.