MRW vs ESL Gaming Polska

MRW
4 - 0
ESL Gaming Polska

W jednym z dwóch pierwszych czwartkowych spotkań 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły MRW oraz ESL Gaming Polska. Ten mecz zapowiadał się jako starcie drużyn, które znajdują się w dole tabeli i bardzo potrzebują ligowych punktów. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tym spotkaniem, mieli na swoim koncie zaledwie jedno „oczko”. W swoim poprzednim starciu zawodnicy MRW, ulegli ekipie Politechniki Śląskiej 3:5, co było dla nich ósmą przegraną w rundzie wiosennej. Natomiast goście przystępowali do tego pojedynku z 3 punktami w dorobku. We wtorkowy wieczór piłkarze ESL Gaming Polska, nie stawili się na konfrontację przeciwko drużynie AutoPartner, dlatego ten mecz został zweryfikowany jako walkower. Rywalizacja rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście w pierwszych minutach spotkania, starali się zabezpieczać drogę we własne pole karne, próbując gry z kontrataku. Jednak wraz z upływem czasu pierwszej połowy, to zawodnicy MRW zaczęli przejmować inicjatywę na placu gry. Ich akcje stawały się coraz groźniejsze, co przyniosło im gola tuż przed przerwą. W 19 minucie trafienie dla gospodarzy zaliczył Piotr Panchyrz i przy zmianie stron, to piłkarze MRW prowadzili 1:0. Natomiast na początku drugiej odsłony, to goście ruszyli do odważniejszych ataków, chcąc odrobić straty. Jednak pomimo kilku dobrych okazji, zawodnicy ESL Gaming Polska nie byli w stanie pokonać bramkarza rywali. W drugich 20 minutach, bardzo długo utrzymywał się zatem wynik z pierwszej połowy meczu. Dopiero w 35 minucie gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie na 2:0, a na listę strzelców wpisał się Mariusz Grochowski. Gdy wydawało się, że taki rezultat utrzyma się już do końca rywalizacji, w samej końcówce spotkania, Wojciech Matuszewski oraz Artur Marek zdobyli kolejne bramki dla gospodarzy. Ostatecznie zatem zespół MRW pokonał ESL Gaming Polska 4:0, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie wiosennym.