86Mariusz Krzysteczko
27Wojciech Cichocki 7'
30'
8Kamil Skrabania 15', 26'
5', 17', 27', 36', 37'
26Paweł Postulka
11Marek Błaszkiewicz 37'
92Robert Grzesik
10Przemysław Krzyżowski 11', 23', 30', 36'
1'
6Mateusz Bystrzowski 1', 5', 6', 14', 27'
15', 26'
9Mateusz Kozik 17', 20'
23'
  15 10

W pierwszym piątkowym spotkaniu Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na boisko Wawel Wirek w Rudzie Śląskiej, wybiegły zespoły Plastic Omnium oraz PABLO Usługi Monterskie. Faworytami do zwycięstwa w tym pojedynku, przed rozpoczęciem gry na murawie, byli zawodnicy rozstawieni w roli gości. Piłkarze PABLO przystępowali do tego meczu jaki liderzy tabeli, z kompletem wygranych na swoim koncie. Przed tygodniem goście pokonali ekipę ProPoint Gliwice aż 12:0, kontrolując przebieg tamtego spotkania przez pełne 40 minut. Natomiast gospodarze w ubiegły wtorek, mierzyli się z zespołem Freshmed. Zawodnicy Plastic Omnium musieli uznać wówczas wyższość przeciwników, ulegając im w rozmiarach 1:13. Rywalizacja rozpoczęła się od zdecydowanej przewagi piłkarzy gości. Już od pierwszych minut po gwizdku arbitra, zawodnicy PABLO Usługi Monterskie odważnie ruszyli do przodu, chcąc jak najszybciej otworzyć wynik w tym starciu. Ofensywna postawa przyniosła gościom gola już w 1 minucie, którego zdobył Mateusz Bystrzowski. Jednak po upływie kolejnych 60 sekund, było już 1:1, a bramkę wyrównującą dla zespołu Plastic Omnium strzelił Mateusz Małgowski. Radość z wyrównania w zespole gospodarzy, nie trwała jednak zbyt długo. Już w 5 minucie ponownie dla drużyny występującej w niebieskich strojach trafił Mateusz Bystrzowski, a kilka chwil później ten sam zawodnik skompletował hat tricka, wyprowadzając gości na prowadzenie 3:1. Te trafienia rozwiązały natomiast worek z bramkami, po stronie ekipy PABLO Usługi Monterskie. W dalszej części pierwszej odsłony, goście całkowicie zdominowali swoich przeciwników, zdobywając kolejne 6 goli, przy zmianie stron prowadząc już 9:1. Na początku drugiej połowy, z niemocy przebudzili się na chwilę piłkarze Plastic Omnium, zdobywając dwa gole, których autorem był Adrian Modelski. Jednak w dalszej części gry po przerwie, to goście ponownie przejęli inicjatywę na placu gry, sukcesywnie powiększając swoje prowadzenie. Ostatecznie po ciekawej końcówce spotkania, Plastic Omnium uległ PABLO Usługi Monterskie 5:15.