Plastic Omnium vs Firma ZK Grzybowice

Plastic Omnium
9 - 2
Firma ZK Grzybowice

W pierwszym środowym spotkaniu Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na boisko Wawel Wirek wybiegli zawodnicy Plastic Omnium oraz Firmy ZK Grzybowice. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, poprzedni sezon spędzili w rozgrywkach 1 Ligi, gdzie finiszowali na trzeciej lokacie w stawce, z 5 zwycięstwami na koncie. Natomiast goście w rundę jesienną 2020 zakończyli jako wicemistrzowie najwyższej klasy rozgrywkowej, tracąc do pierwszego miejsca zaledwie 3 punkty. Na papierze faworytami tego meczu byli zatem piłkarze Firmy ZK, jednakże przystąpili oni do rywalizacji w bardzo okrojonym składzie, co dawało ich przeciwnikom większe szansę na sukces. Mecz rozpoczął się od zdecydowanej przewagi zawodników Plastic Omnium, którzy od pierwszych chwil przejęli inicjatywę na placu gry. Pierwsza bramka w tym pojedynku padła już w 2 minucie rywalizacji, kiedy to Grzegorz Lewandowski wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Sześćdziesiąt sekund później było już natomiast 2:0 dla zespołu grającego w białych trykotach, a tym razem na listę strzelców wpisał się Adrian Modelski. W dalszej części pierwszej połowy, ofensywa gospodarzy trwała w najlepsze. Jeszcze przed przerwą po dwie bramki dla Plastic Omnium zdobyli Mateusz Niesler oraz Piotr Wach, sprawiając że po pierwszych 20 minutach widniał wynik 6:0. Po zmianie stron, szczególnie w pierwszych fragmentach drugiej odsłony gra nieco się wyrównała, a do lepszych sytuacji zaczęli dochodzić zawodnicy z Grzybowic. W 27 minucie Paweł Front zdobył pierwszą bramkę dla gości, a kilka minut później Artur Fałowski doprowadził do wyniku 6:2. Jednak końcówka tej konfrontacji ponownie należała do zawodników Plastic Omnium, a konkretnie do Adriana Modelskiego, który w zaledwie 3 minuty, trzykrotnie pokonał bramkarza przeciwników, ustalając tym samym końcowy wynik na 9:2.