Pablo Usługi Monterskie vs Firma ZK Grzybowice

PABLO Usługi Monterskie
7 - 3
Firma ZK Grzybowice

W pierwszym poniedziałkowym starciu Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły PABLO Usługi Monterskie oraz Firma ZK Grzybowice. Przed tym meczem obie ekipy miały na swoich kontach po 20 punktów, zajmując przy tym pierwsze dwie lokaty w tabeli. Ten pojedynek miał zatem rozstrzygnąć kwestię mistrzostwa w sezonie jesiennym. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem podejmowali drużynę ProPoint Gliwice. Zawodnicy PABLO wygrali wówczas 7:1, co było dla nich drugą wygraną z rzędu. Natomiast goście w swoim poprzednim starciu, rywalizowali z zespołem Fortis Logistics Sławków. Piłkarze Firmy ZK pokonali przeciwników w rozmiarach 8:1, jedynego gola tracąc w samej końcówce spotkania. Konfrontacja rozpoczęła się, od wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się zachować szczelną postawę w defensywie, minimalizując ryzyko utraty szybkiej bramki. Pierwszego gola oglądaliśmy dopiero po upływie 9 minut, kiedy to Kamil Napiórkowski wyprowadził ekipę Firmy ZK Grzybowice na prowadzenie. Jednak radość gości nie trwała długo. Po zaledwie 60 sekundach Robert Grzesik doprowadził do remisu, a już w kolejnej akcji Mateusz Bystrzowski wyprowadził PABLO Usługi Monterskie na prowadzenie. W końcowych fragmentach pierwszej połowy, gospodarze zdołali podwyższyć jeszcze wynik na 3:1 i dzięki temu schodzili na przerwę z bezpieczną zaliczką. Po zmianie stron spotkanie stało się bardziej otwarte, a co za tym idzie, zwiększyła się znacząco ilość sytuacji kreowanych przez obie ekipy. Choć to goście starali się gonić wynik, jako pierwsi w drugiej odsłonie do siatki rywali trafili gracze PABLO. W 24 minucie Przemysław Krzyżowski zdobył 4 bramkę dla swojego zespołu, Choć piłkarze z Grzybowic starali się po przerwie odwrócić wynik meczu, nie byli w stanie nawiązać równej walki z przeciwnikami. Ostatecznie drużyna PABLO Usługi Monterskie pokonała Firmę ZK Grzybowice 7:3, sięgając tym samym po mistrzostwo Ekstraklasy SLF w rundzie jesiennej.