CC Maksimum Katowice vs Novichem

CC Maksimum Katowice
3 - 4

W lepszej sytuacji przed spotkaniem, pomiędzy CC Maksimum Katowice a Novichem, byli zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy. Gracze z Katowic, po porażce na inaugurację sezonu jesiennego 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, przed tygodniem zdołali zgarnąć już komplet punktów. Gospodarze pokonali wówczas ekipę DPL 2:1, decydującą bramkę zdobywając w końcówce meczu. Natomiast goście przystępowali do tego pojedynku, z dorobkiem 1 „oczka”. W swoim poprzednim starciu, piłkarze Novichem podzielili się punktami z drużyną OSOZ, po remisie 3:3. Rywalizację zdecydowanie lepiej rozpoczęli zawodnicy gości, którzy od pierwszych minut, starali się przejąć inicjatywę na placu gry. Już w pierwszej akcji spotkania, gracze Novichem zdołali zdobyć gola, otwierającego wynik konfrontacji. Błyskawiczną bramkę na 1:0 dla gości zdobył Denis Przybyła. W kolejnych minutach, goście nadal starali się prowadzić grę, dobrze rozprowadzając piłkę ze środka pola do napastników. Dobra postawa taktyczna, przyniosła piłkarzom występującym w białych strojach, drugiego gola w 10 minucie gry, a tym razem na listę strzelców wpisał się Kamil Jankowski. Kolejny stracony gol, podziałał jednak mobilizująco na graczy CC Maksimum Katowice, którzy wyraźnie ożywili swoje akcje ofensywne. Gospodarze ruszyli odważniej do ataku, co przyniosło im bramkę kontaktową, tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, której autorem był Mateusz Golec. Po zmianie stron zawodnicy z Katowic, próbowali jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Ta sztuka udała im się już w 22 minucie, kiedy to gracz Novichem – Marcin Raban, niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki. Natomiast już po upływie kolejnych 60 sekund, gospodarze wyszli na prowadzenie 3:2, pierwszy raz obejmując prowadzenie w tym spotkaniu. Gdy wydawało się, że zawodnicy CC Maksimum dowiozą wygraną do końca, w ostatnich 4 minutach rywalizacji, to goście zdołali dwukrotnie trafić do siatki, przechylając tym samym szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie gracze CC Maksimum Katowice ulegli Novichem 3:4, przegrywając drugi mecz w sezonie jesiennym.