Firma ZK Grzybowice vs ProPoint Gliwice

Firma ZK Grzybowice
5 - 5
ProPoint Gliwice

Faworytem do wygranej w starciu pomiędzy Firmą ZK Grzybowice a ProPoint Gliwice, przed rozpoczęciem meczu, była ekipa rozstawiona w roli gospodarza. Zawodnicy Firmy ZK w niedawno zakończonym Pucharze Ligi Sportowej Ligi Firm, zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, dochodząc aż do etapu półfinału. Dopiero w 1/2 turnieju gospodarze ulegli drużynie Freshmed 1:3. Natomiast gliwiczanie w czwartkowych rozgrywkach, nie zdołali wyjść z grupy. Goście w swoim zestawieniu, wszystkie trzy pojedynki zakończyli remisami, co przełożyło się na zajęcie przez nich 3 lokaty. Konfrontacja rozpoczęła się od szybkiej i zdecydowanej gry obu drużyn. Zarówno gospodarze jak i goście, mądrze budowali swoje kolejne ataki, łącząc to z odpowiedzialną grą defensywną. Wynik spotkania w 6 minucie otworzyli zawodnicy z Grzybowic, a jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Daniel Jóźwik. Piłkarze ProPoint, nie kazali jednak długo czekać na odpowiedź. Już w 10 minucie gry, bramkę wyrównująca dla gliwickiego zespołu zdobył Maciej Baic. Ten gol znacznie ożywił poczynania gości, czego dowodem było drugie trafienie, po upływie zaledwie 3 kolejnych minut. Jednak oba zespoły schodziły na przerwę przy rezultacie remisowym, gdyż w samej końcówce pierwszej połowy, do wyrównania doprowadził gracz Firmy ZK – Dawid Fałowski. W początkowych fragmentach rywalizacji po zmianie stron, gra lepiej układała się zawodnikom gospodarzy. Piłkarze z Grzybowic za sprawą dwóch trafień Sebastiana Kujawy, wyszli na prowadzenie 4:2, w zaledwie 6 minut po przerwie. Jednak gospodarze nie potrafili zbyt długo utrzymać korzystnego rezultatu. W ciągu siedmiu następnych minut, gliwiczanie trafili do siatki rywali trzykrotnie, wychodząc na prowadzenie. Gdy wydawało się, że to gracze ProPion sięgną po 3 punkty, w samej końcówce meczu, gospodarzom udało się uratować remis. Ostatecznie Firma ZK Grzybowice, podzieliła się punktami z drużyną ProPoint Gliwice, notując wynik 5:5 na inaugurację sezonu jesiennego SLF.