PwC SDC vs DPL

8 - 3
DPL

Obie drużyny prezentują się po podziale grup bardzo dobrze i można było nawet zaryzykować tezę, że to spotkanie może zadecydować o tym która z nich wygra rywalizację w tej stawce. PwC SDC w poprzednim tygodniu dało pokaz siły, ogrywając mocny OEX MerService, DPL w trzech ostatnich meczach stracił tylko jednego gola, legitymując się serią trzech zwycięstw z rzędu. Starcie to nie zawiodło oczekiwań, spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, gra z obu stron była szybka, a sytuacji bramkowych nie brakowało. Worek z bramkami rozwiązał się po kwadransie gry, wcześniej wynik meczu otworzył Krzysztof Kruszewski w 4 minucie, ale końcówka pierwszej połowy przyniosła prawdziwą wymianę ciosów. PwC SDC zdobyło w tym okresie dwa gole, DPL w międzyczasie zanotował trzy trafienia z rzędu i do przerwy wynik był remisowy. Drugą połowę kapitalnie otworzyli gracze w czerwonych koszulkach i patrząc na końcowy rezultat można odnieść wrażenie, że później wypunktowali oni swojego przeciwnika. Faktycznie, PwC SDC w końcówce wykazało się skutecznością, ale wcześniej to DPL mógł kilkukrotnie doprowadzić do wyrównania. Brakowało jednak skuteczności, a na bohatera tej części gry wyrósł Kamil Kurpisz, który świetnymi interwencjami zatrzymywał zawodników rywali. Tym samym PwC SDC pokonując kolejnego przeciwnika w wysokiej półki zrobiło następny milowy krok w stronę wygrania Grupy 7-12.