Prestige vs Capgemini

4 - 1

Obie drużyny rozpoczęły fazę finałową od remisu 3:3, ratując jeden punkt w podobnych okolicznościach – na około 3 minuty przed końcem swoich meczów. Bezpośredni pojedynek był więc okazją do pierwszego zwycięstwa w grupie drużyn walczącej o medale i awans na pozycję wicelidera. Na otwarcie wyniku trzeba było czekać do samej końcówki pierwszej połowy, co nie oznacza, że wcześniej z boiska wiało nudą. Obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia gola, ale bez zarzutu grali obaj bramkarze. Bramkę do szatni strzelił Sebastian Kujawa, który wykorzystał niezdecydowanie obrony rywala i z zimną krwią wpakował piłkę do siatki. Taki obrót sprawy pozwolił Prestige grać w drugiej połowy z kontry i ta taktyka przyniosła oczekiwany efekt. Po pół godzinie gry Sebastian Kujawa skompletował hat-tricka, choć gdyby chwilę wcześniej Paweł Trybuś miał więcej szczęścia i zamiast w poprzeczkę, trafił do bramki, Capgemini mogłoby jeszcze liczyć na odwrócenie losów meczu. W końcówce obie drużyny zdobyły jeszcze po golu, ale te trafienia nie mogły mieć już wpływu na końcowe rozstrzygnięcie. Capgemini cieszyło się z bramki honorowej, z kolei Prestige do ciosów zadanych w 20 i 30 minucie, dołożył jeszcze jeden z 40. Zwycięzcy tego spotkania zagrają w przyszłym tygodniu z Freshmed i w przypadku wygranej będą na pole position w kwestii mistrzostwa.