JAREMAR vs ProPoint Gliwice

JAREMAR
1 - 1
ProPoint Gliwice

W jednym z dwóch ostatnich, poniedziałkowych spotkań w grupie walczącej o miejsca 1-6, na boisko treningowe Stadionu Śląskiego, wybiegli zawodnicy JAREMAR oraz ProPoint Gliwice. Spotkanie nie posiadało wyraźnego faworyta, choć ostatnie wyniki, przemawiały lekko za drużyną rozstawioną w roli gościa. Piłkarze z Gliwic w swoim ostatnim starciu, podejmowali ekipę Capgemini. Goście podzielili się wówczas punktami, po remisie 3:3 z zespołem rywali, decydującego gola tracąc na 3 minuty przed końcem meczu. Natomiast gospodarze przed tygodniem, mierzyli swoje siły z drużyną Freshmed. Zawodnicy JAREMAR pomimo dobrej gry w pierwszej połowie, ostatecznie musieli uznać wyższość przeciwników, przegrywając w stosunku 4:8. Spotkanie rozpoczęło się od dokładniej i rozważnej gry obu ekip. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się długo rozgrywać piłkę w środku pola, próbując prostopadłych podań na skrzydła. Oba zespoły były bardzo zdyscyplinowane taktycznie, rzadko dopuszczając przeciwników pod własne pole karne. Na pierwszego gola w tej konfrontacji, musieliśmy zatem poczekać aż do 16 minuty, kiedy to Mateusz Bystrzowski dał prowadzenie zespołowi gospodarzy. Jednak jeszcze przed przerwą, goście zdołali wyrównać stan rywalizacji. Trzy minuty po straconej bramce, Maciej Baic dał gliwiczanom wyrównanie. Druga część meczu, ponownie rozpoczęła się od wyrównanej gry obu zespołów, choć w miarę upływu czasu, pojedynek stawał się coraz bardziej otwarty. W ostatnich 10 minutach rywalizacji, gospodarze wyraźnie przejęli inicjatywę na placu gry, chcąc przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Jednak pomimo kilku dogodnych sytuacji, nie potrafili pokonać bramkarza ProPointu. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1 i podziałem punktów, z którego bardziej zadowoleni mogli być piłkarze z Gliwic.