Politechnika Śląska vs Plastic Omnium

Politechnika Śląska
0 - 10
Plastic Omnium

Przed spotkaniem pomiędzy Politechniką Śląską a Plastic Omnium, trudno było jednoznacznie wskazać faworyta tego pojedynku. Przed tym starciem, obie ekipy miały na swoich kontach zerowy dorobek zwycięstw, dlatego ten mecz był dla nich doskonałą okazją do przełamania. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem mierzyli swoje siły z drużyną COLDGROUP. Piłkarze Politechniki przegrali tamto starcie 4:11, ponosząc swoją szóstą porażkę z rzędu w sezonie letnim Sportowej Ligi Firm. Natomiast goście w poprzednim spotkaniu, podzielili się punktami z zespołem OSOZ, po remisie 2:2. Rywalizacja rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście starali się szanować piłkę, wymieniając dużą ilością podań. Po dość zachowawczej grze z obu stron, jako pierwsi do siatki przeciwników trafili gracze Plastic Omnium. W 10 minucie meczu Adrian Modelski, po asyście swojego golkipera, trafił na 1:0 dla gości. Ta bramka wyraźnie otworzyła spotkanie oraz rozwiązała worek z bramkami. Przed przerwą będący w świetnej dyspozycji meczowej Modelski, trafił do bramki przeciwników jeszcze czterokrotnie, wypracowując swojej ekipie 5 goli zaliczki, przed drugą częścią gry. Po zmianie stron do odważniejszych ataków ruszyli gracze Politechniki, którzy musieli zmierzyć się z odrabianiem pokaźnych strat. Jednak ich kolejne ataki, nie przynosiły oczekiwanych rezultatów w postaci trafień. Drugie 20 minut ponownie należało zatem do piłkarzy Plastic Omnium, którzy umiejętnie kontrując swoich rywali, po przerwie ponownie zdobyli 5 bramek, ostatecznie rozbijając gospodarzy aż 10:0. Zawodnikiem meczu został wybrany wspominany wcześniej Adrian Modelski, który zatrzymał licznik trafień na 7 golach.