Politechnika Śląska vs ING Bank Śląski

Politechnika Śląska
2 - 5
ING Bank Śląski

Faworytem tego starcia był zespół ING Bank Śląski, który jak burza przechodzi przez swoją grupę o miejsca 6-10. Gracze Politechniki nie zamierzali jednak łatwo oddawać tego meczu. Walki w tym spotkaniu nie brakowało. Zgodnie z oczekiwaniami biało-pomarańczowi ruszyli do ofensywy, szybko zdobywając bramkę, autorem której był Sebastian Foit. Piłkarze w czarnych strojach mieli problemy z przebiciem się przez defensywę ING, a gdy to się udawało, brakowało im wykończenia. Tymczasem faworyt grał swoje. W 11 minucie drugie trafienie zaliczył Sebastian Foit, podwyższając tym samym rezultat. Politechnika nie zamierzała odpuszczać, a w 15 minucie gola kontaktowego zdobył Błażej Pyszka. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Fantastycznie drugą odsłonę rozpoczęli gracze w czarnych strojach. Bramka Marcina Podsady na 2:2 rozpoczęła nam mecz na nowo! I w tym momencie zawodnicy ING Banku Śląskiego dostali podwójnej motywacji, by zakończyć rundę po podziale grup bez porażki. Wysoka gra przyniosła efekty. Od tego momentu trafiali już tylko Prusaczyk, Danowski, a wynik meczu hat-trickiem zamknął Sebastian Foit. 5:2 dla faworyta zapewnia im 6 miejsce na koniec sezonu, a Politechnika musi zadowolić się 8 miejscem.