IVIA vs Geodis

IVIA
1 - 7
Geodis

Dla obu drużyn było to już drugie spotkanie w piątym tygodniu rozgrywek, ale do czwartkowego meczu przystępowały one w odmiennych humorach. IVIA przerwała w poniedziałek swoją passę remisów przegrywając z MRW i zapewne nie o takim końcu serii myśleli jej zawodnicy. Geodis dzięki kapitalnej współpracy duetu Daniel Wierzbicki – Artur Królczyk pokonał ING Bank Śląski i wobec pauzy Cooler Club stanął przed szansą awansu na fotel lidera. Warunek był jeden – czwartkowe zwycięstwo. Świadomi swojej szansy gracze w białych koszulkach zaatakowali jako pierwsi, jednak choć wynik wskazuje na łatwą przeprawę, to dopiero końcówka spotkania przesądziła o takich rozmiarach zwycięstwa. Geodis do przerwy prowadził 2:0, a zdobyty przez IVIĘ gol na początku drugiej połowy mógł dać nadzieję na odwrócenie losów spotkania. Jak się jednak okazało, była to jedynie bramka honorowa, a spora w tym zasługa bramkarza Kamila Staweckiego. W ostatniej fazie meczu Geodis wypunktował rywala i odniósł zasłużone zwycięstwo, które pozwoliło mu zakończyć piąty tydzień rozgrywek w fotelu lidera.