Netology vs Hard Plast Tychy

Netology
4 - 2
Hard Plast Tychy

Pojedynki z górnej połówki tabel to zawsze coś na co czekamy szczególnie niecierpliwie. Tak los połączył w czwartek zespoły Netology i Hard Plast Tychy mówiąc, że skończyło się łatwe nabijanie punktów. Netology już w 5 minucie cieszyło się z prowadzenia, co mocno rozjuszyło Hard Plast Tychy, na których odpowiedź czekaliśmy 7 minut. Pod koniec pierwszej połowy zobaczyliśmy jeszcze 2 trafienie, w tej samej konfiguracji co poprzednie. Wytypowanie strony przeważającej graniczyło z cudem, na szczęście z odpowiedziami zbliżała się druga połowa. W 30 minucie ponownie Artur Bielik wpisał się na listę strzelców i od tej pory obrona podwoiła siły prezentując nową jakość. To nie było takie trudne, bo zaraz podwyższyli na 4-2 co dało więcej spokoju i przełamało schemat. Hard Plast Tychy z każdą minutą widziało coraz bardziej wyraźnie widmo porażki i nie zdołało już odwrócić losów meczu. Tym samym Netology awansowało na 2 miejsce w tabeli 2 ligi.