Raben Logistics Chorzów vs Rockwell Automation

Raben Logistics Ruda Śląska
7 - 5
Rockwell Automation

Rockwell Automation po wygranej nad Inmedium.pl, która przerwała passę meczów bez zwycięstwa, oddalił się od strefy spadkowej, jednak pójść za ciosem nie było łatwo, bowiem rywalem był należący do czołówki Raben Logistics. Obie drużyny mierzyły się ze sobą w poprzednim sezonie i wówczas Chorzowianie wygrali różnicą jednego gola. Poniedziałkowe starcie miał podobno scenariusz, ponownie w meczu tych zespołów padło sporo bramek, pojedynek był wyrównany i znów ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się gracze Rabenu. Zwłaszcza pierwsza połowa tego meczu była niezwykle zacięta i emocjonująca, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Obie drużyny grały cios za cios, do przerwy rezultat był remisowy 4:4, a jedni i drudzy dwukrotnie w tym czasie zdążyli wyjść na prowadzenie, choć żadnej z ekip nie udało się choćby przez chwilę mieć dwóch goli przewagi. Ta sztuka powiodła się Chorzowianom dopiero w drugiej części gry, gdy zdobyli dwie bramki z rzędu, jednak Rockwell Automation natychmiast odpowiedział trafieniem kontaktowym, które podtrzymało temperaturę spotkania. W samej końcówce gracze w żółtych koszulkach stanęli przed szansą doprowadzenia do remisu, lecz zamiast wyrównania, rywale wyprowadzili kontrę, która zakończyła się ich siódmym golem. Raben wygrywa zatem trzeci mecz z rzędu i pozostaje w grze o najwyższe cele 1 Ligi.