MRW vs Geodis

MRW
1 - 2
Geodis

Zgoła odmiennie wyglądały pierwsze mecze obu drużyn w tym sezonie. MRW zremisowało 1:1 z ING Bankiem Śląskim, tracąc gola i tym samym zwycięstwo w samej końcówce, z kolei Geodis wygrał z KPMG 9:3. Bezpośrednie starcie tych zespołów w drugim tygodniu rozgrywek zdecydowanie przypominało spotkanie jesiennego debiutanta z pierwszej kolejki. W całym meczu nie było wielu bramkowych okazji, obie drużyny starały się grać uważnie w obronie, czyhając ma swoje sytuacje. Jako pierwsi groźnie zaatakowali gracze MRW, ale w późniejszych fragmentach gry przewagę zaczęli osiągać zawodnicy Geodisu, szukający głównie swoich szans w strzałach z dystansu. Jedyny gol przed przerwą padł jednak po solowej akcji Krzysztofa Płonki, zapoczątkowanej jeszcze na swojej połowie. W drugiej połowie śmielej zaczęli sobie poczynać dążący do wyrównania gracze MRW, ale w kilku sytuacjach zabrakło im nieco szczęścia i dokładności. Na domiar złego, niewykorzystane okazje zemściły się gdy niezwykle składna, zespołowa akcji Geodisu zakończyła się zdobyciem drugiej bramki dla tego zespołu. MRW odpowiedział jeszcze golem kontaktowym, ale nie zdołał już doprowadzić do remisu, bowiem chwilę później arbiter zakończył to spotkanie. Tym samym Geodis został samodzielnym liderem tabeli grupy A 3 Ligi, będąc jedyną drużyną w stawce z kompletem punktów.