VGL Group vs Vattenfall IT

VGL Group
9 - 3
Vattenfall IT

Faworytem starcia pomiędzy VGL Group a Vattenfall IT, byli gracze rozstawieni w tym spotkaniu w roli gospodarzy. VGL jak dotąd tylko dwukrotnie w tym sezonie Sportowej Ligi Firm tracił punkty, swoją pierwszą porażkę ponosząc w ostatnim spotkaniu przeciwko Zannini Poland. Natomiast zawodnicy gości, po długiej serii meczów bez zwycięstwa, w poprzednim tygodniu pokonali Alior Leasing, co dało im pierwsze 3 punkty w obecnych rozgrywkach. W początkowych fragmentach spotkania, rywalizacja był wyrównana. Obie ekipy szukały dogodnych okazji, aby przeprowadzić skuteczny atak, jednak przez dłuższy okres czasu, ta sztuka się nie udawała. Dopiero w 12 minucie zawodnicy VGL otworzyli wynik meczu, za sprawą trafienia Przemysława Szydłowskiego. Ten gol podziałał bardzo mobilizująco na piłkarzy gospodarzy, którzy zaczęli z minuty na minutę osiągać przewagę na placu gry. W 15 minucie bramkę na 2:0 zdobył Szymon Kałużyński, a już 2 minuty później gracze VGL prowadzili różnicą trzech trafień. Wynik 3:0 utrzymał się już do przerwy, na którą gospodarze schodzili ze znaczną zaliczką. W drugich 20 minutach, obraz gry z końcówki pierwszej połowy się nie zmienił. VGL w przeciągu pierwszych 10 minut po zmianie stron zdobyło kolejne 3 gole, które dały im spokój o wynik i duży komfort w dalszej grze. Pomimo dominacji, w końcówce spotkania zawodnicy grający w białych strojach dopuścili przeciwników do głosu, w ostatnich 5 minutach rywalizacji grając gol za gol. Vattenfall IT zdołał trzykrotnie pokonać bramkarza gospodarzy, w samej końcówce nie odpuszczając do ostatniego gwizdka arbitra. Ostatecznie VGL Group pokonał Vattenfall IT 9:3, co pozwoliło gospodarzom na awans o jedną pozycję w tabeli 3 Ligi B.