ING Tech Poland vs SuperAuto24

ING Tech Poland
5 - 1
SuperAuto24

Obie drużyny po dobrym początku sezonu spotkał zimny prysznic na początku tego tygodnia, bowiem jedni i drudzy ponieśli pierwsze porażki wiosną. ING Tech Poland niespodziewanie uległ Politechnice Śląskiej, z kolei SuperAuto24 przegrało z VGL Group. Okazją do poprawy humoru był bezpośredni pojedynek, a jego stawką było utrzymanie dystansu do czołówki. W ekipie SuperAuto24 zabrakło w składzie na ten mecz Dawida Czubali, a jak duże było to osłabienie, niech świadczy fakt, że główny snajper drużyny był autorem połowy bramek, jakie jego zespół strzelił do tej pory. Od początku meczu to ING Tech Poland był stroną przeważającą i wynik 2:0 do przerwy oddawał boiskowe wydarzenia w pierwszej połowie. Bramki strzelali Mateusz Mejsner oraz Dawid Wróbel i ten sam duet trafiał również w drugiej w połowie. Pierwszy z zawodników ustrzelił dublet, a drugi skompletował hat-tricka. Wcześniej SuperAuto24 zdobyło kontaktowego gola, jednak chwilę później nadziało się na kontrę, która pozwoliła rywalom odzyskać dwubramkowe prowadzenie. Końcówka spotkania należała do graczy ING Tech Poland, którzy zasłużenie sięgnęli po trzy punkty i zmniejszyli dystans do liderów 3 Ligi B.