Freshmed vs OEX MerService

Freshmed
3 - 2
OEX MerService

Mecz pomiędzy Freshmed a OEX MerService nie miał wyraźnego faworyta. Obie ekipy dobrze radzą sobie na początku sezonu wiosennego Sportowej Ligi Firm, znajdując się w górnej połowie tabeli. Gracze rozstawieni w roli dzisiejszych gospodarzy, po dwóch porażkach na inaugurację, w ostatnich meczach notowali zwycięstwa. Natomiast piłkarze OEX po świetnym początku rozgrywek, w ostatnim spotkaniu zanotowali pierwszą stratę punktów, remisując swój mecz. Rywalizacja rozpoczęła się od szybkiej gry obu drużyn, które bardzo umiejętnie operowały piłką. Widoczna była duża wymienność pozycji oraz odpowiedzialność szczególnie w defensywie. Jednak pierwsza bramka w meczu padła już w 3 minucie, a jej strzelcem był gracz Freshmed – Bartosz Stolarski. Po tym golu oba zespoły raz za razem dochodziły do groźnych sytuacji, jednak bardzo dobrze spisywali się bramkarze, którzy bronili dostępu do własnych bramek. Wyrównujący gol dla gości padł w 12 minucie, a jego zdobywcą był Adrian Szlosarek. Mimo bardzo wyrównanej gry w pierwszej połowie, to zawodnicy OEX zdobyli bramkę na wagę prowadzenia, na przerwę schodząc przy wyniku 1:2. Druga część rywalizacji rozpoczęła się od mocnego uderzenia piłkarzy Freshmedu, którzy już minutę po gwizdku sędziego doprowadzili do remisu. Rezultat 2:2 utrzymywał się bardzo długo, jednak w 34 minucie to gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bartosz Stolarski kompletując hat tricka dał swojemu zespołowi zwycięstwo 3:2. Dla Freshmed ta wygrana oznacza zatem awans na wysokie 5 miejsce w tabeli 1 Ligi.