Fortis Logistics Sławków vs Saint Gobain

Fortis Logistics Sławków
2 - 3
Saint-Gobain Sekurit

Gracze Saint Gobain jak burza przeszli przed dwa ostatnie sezony, wygrywając zarówno 2, jak i 1 Ligę w cuglach i bijąc przy tym kilka strzeleckich rekordów. Nadszedł więc czas na wyczekiwany debiut w elicie i jak się okazało, w najwyższej klasie rozgrywkowej o każdy punkt trzeba będzie mocno powalczyć. Doświadczony zespół Fortisu był bliski przerwania znakomitej passy beniaminka, jednak ostatecznie ta sztuka się nie powiodła. Zawodnicy ze Sławkowa prowadzili do przerwy 2:0, grając niezwykle solidnie i uważnie w obronie oraz wyprowadzając groźne ataki. Dwubramkowe prowadzenie wydawało się być najmniejszym wymiarem kary, bowiem to właśnie gracze w zielonych koszulkach byli bliżsi kolejnych trafień, aniżeli ich rywale. Obraz gry nieco zmienił się po przerwie. Saint Gobain zdołał odwrócić losy spotkania, najpierw zdobywając bramkę kontaktową, a następnie dokładając dwa kolejne gole w odstępie minuty. To właśnie ten fragment meczu był decydujący, a kluczowa okazała się sytuacja, po której arbiter spotkania podyktował rzut karny i ukarał zawodnika Fortisu żółtą kartką. Beniaminek wykorzystał jedenastkę, a także grę w przewadze, zdobywając chwilę później zwycięską bramkę. Fortis walczył jeszcze o uratowanie choćby punktu, ale ostatecznie to Saint Gobain, po bardzo ciężkim boju i jednym z najlepszych meczów dnia sięgnął po premierową wygraną w Ekstraklasie.