Vattenfall IT vs Raben Logistics Chorzów

Vattenfall IT
3 - 11
Raben Logistics Ruda Śląska

Faworytem spotkania pomiędzy Vattenfall IT a Raben Logistics Chorzów byli zawodnicy występujący w tym spotkaniu w roli gości. Przed tym meczem gracze z Chorzowa mieli na koncie 2 wygrane spotkania, przy zerowym dorobku punktowym przeciwników, dlatego byli przed meczem w minimalnie lepszej sytuacji od rywali. Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanie lepszej gry zawodników z Chorzowa, którzy starali się od samego początku narzucić rywalom swój styl gry. Pierwsza bramka w spotkaniu padła w 4 minucie, a jej autorem był zawodnik Raben Logistics – Daniel Kostros. Już minutę później zawodnicy w białych koszulkach podwyższyli prowadzenie, za sprawą bramki Sebastiana Helwiga. Do 7 minuty meczu zawodnicy gości prowadzili już 6 trafieniami, nokautując swoich rywali w początkowych fragmentach spotkania. W drugiej części pierwszej połowy mecz nieco się wyrównał i do swoich sytuacji zaczęli dochodzić gracze gospodarzy. Jednak nie pomogło im to znacząco odwrócić wyniku spotkania. Do przerwy rezultat wynosił 2:7. W drugiej części spotkania ponownie zaczęli dominować zawodnicy Rabena, którzy wraz z upływem czasu coraz bardziej spychali rywali pod ich własne pole karne. Gracze Vattenfall IT, choć próbowali przeciwstawić się rywalom nielicznymi akcjami, nie mogli przeprowadzić zbyt wielu dogodnych akcji. W drugiej połowie zawodnicy gości trafili do siatki rywali jeszcze czterokrotnie, przy zaledwie 1 bramce piłkarzy Vattenfall IT. Ostatecznie Vattenfall IT uległ Raben Logistics Chorzów aż 3:11, ponosząc swoją szóstą porażkę z rzędu. Na uwagę w spotkaniu zasługuje postawa Daniela Kostrosa oraz Dawida Poczwardowskiego, którzy zdobyli dla swojego zespołu po 3 bramki.