DBGeodezja vs Hard Plast Tychy

DBGeodezja
5 - 2
Hard Plast Tychy

Mecze Ekstraklasy zawsze budzą emocje. Nie inaczej było przed spotkaniem DBGeodezja vs Hard Plast. Obie drużyny prezentują w tym sezonie wysokie umiejętności sportowe, jednak lepiej wykorzystują je gracze DBGeodezja, którzy zajmują obecnie wyższe miejsce w tabeli, względem swojego dzisiejszego rywala. Drużyna z Tychów po wysokiej porażce w ostatniej kolejce chciała odbudować się mentalnie, próbując nawiązać równorzędną walkę z przeciwnikami. Mecz rozpoczął się od szybkiej gry obu ekip, którym wyraźnie zależało na jak najszybszym otwarciu wyniku. Widoczna była przede wszystkim dobra organizacja gry obu drużyn, które dokładnie rozgrywały piłkę. Jednak to gracze DBGeodezja zdobywali bramki w początkowych minutach spotkania. Łukasz Szproch trafił do siatki rywali odpowiednio w 5 oraz 7 minucie, dając szybkie prowadzenie piłkarzom ubranym w żółte stroje. To nie przeszkodziło graczom z Tychów w kontynuowaniu swojej gry. Zmobilizowani odrabianiem strat gracze w błękitnych koszulkach, jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu za sprawą trafień Kamila Plachetki i Łukasza Sadkiewicza. Druga połowa rozpoczęła się od lepszej gry DBGeodezji, która w miarę upływu czasu zaczęła dominować nad przeciwnikiem. Widząc rosnącą przewagę graczy ubranych na żółto, bramkarz Hard Plastu coraz częściej zaczął włączać się w akcje ofensywne swojej drużyny, tworząc liczebną przewagę na połowie przeciwnika. Nie przeszkodziło to jednak piłkarzom DB w przechyleniu wyniku spotkania na swoją korzyść. Tracącą siły tyską drużynę w końcowych minutach wypunktowali Adrian Foryś oraz Michał Barciaga, zdobywając łącznie 3 bramki. DBGeodezja pokonała Hard Plast Tychy 5:2, awansując tym samym po tym spotkaniu na wysokie 5 miejsce w ligowej tabeli.