FM Sport vs BD Inwestor 2

FM Sport
1 - 1
BD Inwestor 2

W spotkaniu na szczycie ligowej Ekstraklasy zmierzyły się ze sobą odpowiednio druga oraz trzecia drużyna w tabeli. Obie drużyny po okazałych zwycięstwach w poprzedniej kolejce, chciały zachować status drużyny z samymi zwycięstwami na koncie. Od początku spotkania w grze obu ekip widać było dużą odpowiedzialność taktyczną oraz grę w wysokim pressingu. Początek spotkania można zapisać na korzyść drużyny BD Inwestor 2, która przejawiała więcej pomysłu na kombinacyjną grę, Jednak pomimo dobrej organizacji gry przez drużynę pomarańczowych, to gracze FM Sport już w trzeciej minucie objęli prowadzenie po golu Pawła Przybycina. Pierwsza połowa toczona była w szybkim tempie, jednak okazji bramkowych było niewiele. W drugiej połowie mecz wciąż był bardzo wyrównany. Zawodnicy grali bardzo blisko siebie, na niewiele pozwalając rywalom w ofensywie. W efekcie w drugiej części meczu padła również tylko jedna bramka. Wynik spotkania na 1:1 wyrównał w 25 minucie meczu Grzegorz Dudek. Mecz zapowiadany jako hit tej kolejki gier rozczarował pod względem ilości bramek. Na uwagę zasługuje jednak odpowiedzialność taktyczna obu ekip oraz gra w pressingu na najwyższym poziomie. W efekcie remisu, obie drużyny zachowały swoje miejsca w ligowej tabeli i nadal pozostają jednymi z głównych faworytów do końcowego tryumfu w rozgrywkach.