BD Inwestor 2 vs Budowar Zabrze

BD Inwestor 2
3 - 3
Budowar Zabrze

Starcie tych drużyn zapowiadało się bardzo emocjonująco, gdyż obie ekipy celują w tym sezonie w najwyższe cele. Budowar po dwóch porażkach na początku sezonu znacznie poprawił swoją grę, nie przegrywając trzech kolejnych spotkań, BD Inwestor 2 natomiast znajdował się w podobnej sytuacji, z tym, że tylko jednokrotnie poczuł smak porażki w starciu z ZK Grzybowice. Początek spotkania należał do zawodników BD Inwestor 2, którzy kreowali mnóstwo sytuacji podbramkowych, przeciwnikom brakowało kreatywności i pewności siebie, by stworzyć akcję zagrażającą rywalom, lecz szyki defensywne przez długi czas zatrzymywały ofensywę przeciwnika, głównie za sprawą świetnej postawy golkipera. W 15 minucie musiał jednak wyjmować piłkę z siatki po raz pierwszy po skutecznej akcji BD Inwestor 2. Druga odsłona spotkania przyniosła więcej sytuacji dla obu stron, co rozwiązało worek z bramkami. W 22 minucie padła bramka wyrównująca stan meczu, lecz kilkadziesiąt sekund później rywale po raz kolejny skarcili przeciwnika golem. Wynik ten utrzymywał się jeszcze przez około 10 minut, do momentu, w którym padła bramka na 3:1. Kiedy wydawało się, że rezultat jest już rozstrzygnięty, Budowar ambitnie ruszył do ataku, by nawiązać kontakt z rywalem w 39 minucie, a następnie wyrównać stan meczu po rzucie karnym. Starcie zakończyło się podziałem punktów, co sprzyja czekającym nas emocjom w kontekście walki o czołowe miejsca najwyższej klasy rozgrywkowej SBL.