PwC SDC vs TDJ Estate

5 - 2
TDJ Estate

Spotkanie pomiędzy PwC SDC a TDJ Estate zapowiadało się jako konfrontacja zespołów, które przed tą serią gier Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, mając na kontach równą liczbę 4 punktów. Gracze rozstawieni jako gospodarze, w swoim poprzednim meczu podejmowali ekipę Bank MBS Mikołów. Zawodnicy PwC SDC ulegli wówczas przeciwnikom 7:8, co było dla nich drugą porażką w sezonie zimowym. Natomiast goście w ubiegły poniedziałek, rywalizowali z drużyną ING. Piłkarze TDJ Estate przegrali tamto starcie 5:8, walcząc jednak do ostatnich minut o korzystny rezultat. Spotkanie w początkowej fazie zdecydowanie lepiej ułożyło się dla graczy PwC SDC. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 2 minucie, po golu którego zdobył Karol Ślęzak, natomiast 120 sekund później na 2:0 podwyższył Grzegorz Nguyen Khac. Choć w 9 minucie bramkę kontaktową dla gości strzelił Albert Marek, to ostatecznie przy zmianie stron, piłkarze występujący w czerwonych trykotach prowadzili 3:1. Po przerwie obraz rywalizacji na murawie znacząco się nie zmienił. Gra nadal była dość wyrównana, jednak przewagę w kontroli nad piłką mieli gospodarze. W drugiej odsłonie dwa trafienia dla gospodarzy zanotował jeszcze Marek Kozień i w końcowym rozrachunku ekipa PwC SDC pokonała TDJ Estate 5:2. Dzięki tej wygranej gospodarze awansowali na 5 lokatę w tabeli Ekstraklasy SLF.