Raben Logistics Ruda Śląska vs Archidoc

Raben Logistics Ruda Śląska
4 - 4
ArchiDoc

Faworytami do zwycięstwa w starciu pomiędzy Raben Logistics Ruda Śląska a ArchiDoc, przed rozpoczęciem rywalizacji na murawie, byli zawodnicy rozstawieni w roli gości. Przed tą serią gier, gracze ArchiDoc zajmowali drugą lokatę w stawce. Przed tygodniem goście pokonali drużynę PwC SDC 5:4, co było dla nich drugą wygraną w tym sezonie. Natomiast gospodarze w ubiegły poniedziałek, podejmowali zespół ING. Piłkarze z Rudy Śląskiej wygrali tamtą konfrontację 9:4, większość bramek zdobywając po zmianie stron. Rywalizacja lepiej rozpoczęła się dla graczy gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie już w 4 minucie, a z trafienia cieszył się Damian Jagiełło. Jednak wszystko co najciekawsze w pierwszej odsłonie, wydarzyło się w jej ostatnich pięciu minutach. Najpierw dwukrotnie do siatki rywali piłkę skierowali zawodnicy ArchiDoc, natomiast tuż przed przerwą gospodarze doprowadzili do remisu 2:2. Po zmianie stron inicjatywę na placu gry ponownie przejęli goście. W 26 minucie zawodnicy występujący w pomarańczowych strojach doprowadzili do wyniku 2:4, mając pod kontrolą boiskowe wydarzenia. Jednak gdy wydawało się, że piłkarze ArchiDoc zgarną w tym meczu 3 punkty, w samej końcówce do odrabiania strat zabrali się gracze Raben Logistics Ruda Śląska. Gospodarze zdobyli gola kontaktowego w 35 minucie, a tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra trafili na 4:4, sięgając tym samym po jedno „oczko”.