Bank MBS Mikołów vs Raben Logistics Ruda Śląska

Bank MBS Mikołów
5 - 4
Raben Logistics Ruda Śląska

Faworytami do sięgnięcia po komplet punktów w starciu pomiędzy Bank MBS Mikołów a Raben Logistics Ruda Śląska, przed rozpoczęciem rywalizacji na murawie, byli zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy. W sezonie jesiennym gracze z Mikołowa sięgnęli po tytuł mistrzowski 1 Ligi, w całych rozgrywkach doznając zaledwie jednej porażki. Natomiast goście w poprzedniej rundzie, występowali na poziomie 2 Ligi, w której ostatecznie uplasowali się na czwartej lokacie. Pierwsza połowa tego pojedynku była bardzo wyrównana. Obie ekipy stwarzały sobie wiele sytuacji bramkowych, niewielką liczbą podań przechodząc z obrony do ataku. Na pierwszego gola przyszło nam poczekać do 11 minuty, kiedy to zawodnicy z Mikołowa wyszli na prowadzenie. Radość gospodarzy nie trwała jednak zbyt długo, bo zaledwie 120 sekund później Arkadiusz Bywalec zaliczył trafienie na 1:1 dla ekipy Raben Logistics Ruda Śląska. W dalszej części pierwszej odsłony, gra nadal była wyrównana, a gracze obu ekip schodzili na przerwę przy wyniku 2:3. Po zmianie stron jako pierwsi skutecznie zaatakowali goście. W 26 minucie Damian Jagiełło zdobył bramkę na 2:4, dając więcej spokoju swojej ekipie. Jednakże zawodnicy Bank MBS Mikołów nie dali za wygraną. Już w 28 minucie gospodarze strzelili gola kontaktowego, a w końcowych fragmentach spotkania, przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie Bank MBS Mikołów, po zaciętym pojedynku, pokonał Raben Logistics Ruda Śląska w stosunku 5:4.