5Damian Sadowski 15'
13', 24'
6Maksym Kravets 9', 15', 17', 18'
  7 7

Do czerwoności rozgrzewa się murawa na boisku numer 1 gdzie Novichem i Soccer Barbershop Roker Zabrze walczą o koronę mistrzów Ekstraklasy sezonu wiosennego. Przegrany tej batalii nie będzie jeszcze na straconej pozycji, ale bardzo oddali się od upragnionego tytułu. W mecz znacznie lepiej wszedł zespół z Zabrza, do którego należała pierwsza połowa i wznieśli się na jeszcze wyższy poziom niż dotychczas widzieliśmy. Novichem miał drugie 20 minut by wyjść ze stanu 1-5 i są być może jedynym zespołem tego sezonu, który na poważnie przyjął to wyzwanie. Odrabiali straty i byli już niebezpiecznie blisko rywali, którzy za szybko zaczęli świętować wygraną. Na ich szczęście na posterunku po raz kolejny stał Mateusz Górka, który znów 4 trafieniami załatwił sprawę. Ten emocjonujący mecz zakończył się wygraną Soccer Barbershop Roker Zabrze 7-6 i tym wynikiem w stylu Igi Świątek zdominowali ligę na ten moment.