Plastic Omnium vs Freshmed

Plastic Omnium
1 - 13
Freshmed

Spotkanie pomiędzy Plastic Omnium a Freshmed, zapowiadało się jako starcie zespołów, które przed tą serią gier Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, w tabeli dzieliły zaledwie 3 punkty. Jednak faworytami do zwycięstwa w tym pojedynku, przed rozpoczęciem gry na murawie, byli gracze rozstawieni w roli gości, którzy nie ponieśli jak dotąd porażki. Przed tygodniem zawodnicy Freshmed, rywalizowali z ekipą Firmy ZK Grzybowice. Goście pokonali wówczas swoich rywali w stosunku 7:4, dużą przewagę bramkową wypracowując sobie już w pierwszej połowie spotkania. Natomiast gospodarze w poprzedniej kolejce, mierzyli się z ekipą ProPoint Gliwice. Gracze Plastic Omnium w tamtym starciu, podzielili się punktami z zespołem przeciwników, po remisie 3:3. Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry na boisku. Zawodnicy obu drużyn, rozgrywali swoje akcje w szybkim tempie, błyskawicznie kilkoma podaniami przenosząc piłkę pod pola karne rywali. Jednak wraz z upływem kolejnych minut, przewagę na placu gry zaczęli osiągać piłkarze gości. Pierwszy gol w tym pojedynku padł w 9 minucie, a z trafienia otwierającego wynik cieszył się zawodnik Freshmed – Kamil Andrzejewski. Natomiast kilkadziesiąt sekund później, było już 2:0 dla graczy występujących w czarnych trykotach, a tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Majchrzak. Ten sam zawodnik tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, zdobył jeszcze jedną bramkę i przy zmianie stron goście prowadzili 3:0. Na początku drugiej odsłony piłkarze Freshmed, całkowicie zdominowali swoich przeciwników, spychając ich we własne pole karne. W 22 minucie niefortunnie piłkę do własnej siatki skierował gracz gospodarzy Mateusz Małgowski, a minutę później Bartosz Stolarski zdobył piątego gola dla gości, który rozwiązał worek z bramkami. W drugiej połowie Freshmed zaaplikował przeciwnikom jeszcze 8 trafień, całkowicie rozbijając obronę Plastic Omnium. Gospodarzy było w tym pojedynku stać jedynie na bramkę honorową, którą tuż przed zakończeniem rywalizacji zdobył Adrian Modelski. Ostatecznie Plastic Omnium uległ drużynie Freshmed 1:13, ponosząc swoją drugą porażkę w bieżącej rundzie.