Wyrównane boje i niespodzianki

Ekstraklasa

Wyrównane boje toczyły zespoły Ekstraklasy w 4 tygodniu spotkań. Remisem zakończył się mecz ArchiDoc z Raben Logistics Ruda Śląska, z kolei z jednobramkowego zwycięstwa mogli cieszyć się zawodnicy Bank MBS Mikołów i TDJ Estate. Pierwsi ograli PwC SDC, a drudzy Capgemini i w obu przypadkach możemy mówić o niespodziankach. Leo Group Logistics pokonał Projekt Solartechnik, a w najbardziej przekonujące zwycięstwo odniósł FAMUR, który okazał się lepszy od ING.

FAMUR SA vs ING

10:5

Zespół ING, który nadal czeka na pierwsze zwycięstwo, był na dobrej drodze tego dnia, żeby zainkasować pełną pulę. Ostatnie 10 minut spotkania to jednak koncert graczy FAMUR, którzy wrzucili kolejny bieg i rozstrzelali się na dobre. Końcowy wynik 10:5. Cztery bramki zdobywa Patryk Wieczorek, natomiast hat tricka notuje Grzegorz Kalarus, dzięki czemu umacniają się oni w czołówce klasyfikacji strzelców. Drużyna FAMUR po tej serii gier jest liderem tabeli, natomiast zespół ING czerwona latarnią ligi. Jednak jeśli goście utrzymają takie zaangażowanie w kolejnych meczach, punkty na pewno przyjdą.

Raben Logistics Ruda Śląska vs ArchiDoc

4:4

Faworytami do zwycięstwa w starciu pomiędzy Raben Logistics Ruda Śląska a ArchiDoc, przed rozpoczęciem rywalizacji na murawie, byli zawodnicy rozstawieni w roli gości. Przed tą serią gier, gracze ArchiDoc zajmowali drugą lokatę w stawce. Przed tygodniem goście pokonali drużynę PwC SDC 5:4, co było dla nich drugą wygraną w tym sezonie. Natomiast gospodarze w ubiegły poniedziałek, podejmowali zespół ING. Piłkarze z Rudy Śląskiej wygrali tamtą konfrontację 9:4, większość bramek zdobywając po zmianie stron. Rywalizacja lepiej rozpoczęła się dla graczy gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie już w 4 minucie, a z trafienia cieszył się Damian Jagiełło. Jednak wszystko co najciekawsze w pierwszej odsłonie, wydarzyło się w jej ostatnich pięciu minutach. Najpierw dwukrotnie do siatki rywali piłkę skierowali zawodnicy ArchiDoc, natomiast tuż przed przerwą gospodarze doprowadzili do remisu 2:2. Po zmianie stron inicjatywę na placu gry ponownie przejęli goście. W 26 minucie zawodnicy występujący w pomarańczowych strojach doprowadzili do wyniku 2:4, mając pod kontrolą boiskowe wydarzenia. Jednak gdy wydawało się, że piłkarze ArchiDoc zgarną w tym meczu 3 punkty, w samej końcówce do odrabiania strat zabrali się gracze Raben Logistics Ruda Śląska. Gospodarze zdobyli gola kontaktowego w 35 minucie, a tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra trafili na 4:4, sięgając tym samym po jedno „oczko”.

Leo Group Logistics vs Projekt Solartechnik

6:4

Spotkanie zakończyło się rezultatem 6:4 dla zespołu Leo Group Logistics, w meczu który mieli od początku pod kontrolą. Zawodnicy Projekt Solartechnik starali się gonić wynik, ale kiedy tylko udało im się zmniejszyć straty, gospodarze odpowiadali golem. Dominik Krymula notuje hat tricka i asystę, a jego drużyna wskakuje na najniższy stopień podium i ma 3 punkty straty do lidera. Po tej serii gier w tabeli panuje ścisk i w zasadzie na ten moment wszystko może się wydarzyć. Zespół Projekt Solartechnik z 4 punktami na koncie, zajmuje 8 miejsce w stawce. Za tydzień czeka ich trudny pojedynek z ekipą ArchiDoc.

PwC SDC vs Bank MBS Mikołów

7:8

Mecz pomiędzy PwC SDC a Bank MBS Mikołów zapowiadał się jako pojedynek zespołów, które w swoich poprzednich konfrontacjach poniosły porażki. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w miniony poniedziałek podejmowali ekipę ArchiDoc. Zawodnicy PwC SDC ulegli wówczas przeciwnikom w stosunku 4:5, co było ich pierwszą przegraną w bieżących rozgrywkach. Natomiast goście w swoim ostatnim starciu, mierzyli się z zespołem FAMUR. Piłkarze Bank MBS Mikołów przegrali tamten pojedynek 5:10, aż 7 bramek tracąc w drugiej części gry. Spotkanie w początkowej fazie zdecydowanie lepiej ułożyło się dla graczy PwC SDC. Gospodarze objęli prowadzenie już w 3 minucie, po golu którego zdobył Marek Kozień, natomiast w 11 minucie prowadzili 3:0. Jednak wówczas za odrabianie strat zabrali się piłkarze Bank MBS Mikołów. Goście błyskawicznie doprowadzili do remisu i przy zmianie stron widniał wynik 3:3. W drugiej odsłonie, gra na murawie stała się dużo bardziej wyrównana, a zespoły naprzemiennie ostrzeliwały bramki przeciwników. Jednakże gdy w 36 minucie gospodarze doprowadzili do rezultatu 7:6, wydawało się, że zdołają dowieźć wygraną do końca. Wówczas piłkarze z Mikołowa, najpierw na dwie minuty przed końcem doprowadzili do wyrównania, a w 40 minucie po trafieniu które zaliczył Dominik Siwy, przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie drużyna PwC SDC uległa ekipie Bank MBS Mikołów 7:8, ponosząc drugą porażkę w tym sezonie.

Capgemini vs TDJ Estate

5:6

Przed rozpoczęciem gry w spotkaniu pomiędzy Capgemini a TDJ Estate, trudno było wskazać faworyta do końcowego tryumfu. Po dwóch rozegranych dotąd meczach, obie ekipy miały na koncie po 1 punkcie i zajmowały odległe lokaty w tabeli. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem podejmowali ekipę 4 ECO Prestige. Zawodnicy Capgemini ulegli wówczas przeciwnikom 1:9, jedynego gola zdobywając w pierwszej części gry. Natomiast goście w ubiegły poniedziałek, rywalizowali z drużyną Leo Group Logistics. Piłkarze TDJ Estate zremisowali tamtą konfrontację 3:3, bramkę na wagę 1 punktu strzelając w samej końcówce spotkania. Konfrontacja rozpoczęła się od dużej liczby bramek, zdobytych już w pierwszych 9 minutach. Jako pierwsi do siatki trafili gospodarze, wychodząc na prowadzenie już w 2 minucie, natomiast po kilku chwilach, gracze TDJ Estate odpowiedzieli aż trzema golami. Tuż przed przerwą do bramki gości trafił jeszcze Mikołaj Krysiak i zawodnicy na przerwę schodzili przy wyniku 2:3. W drugiej odsłonie rywalizacja była bardzo wyrównana, ale wszystko co najważniejsze dla losów spotkania, wydarzyło się po 34 minucie gry. Wówczas padło aż 6 bramek, a rezultat zmieniał się z niemalże każdą akcją. Ostatecznie zwycięsko z tego boju wyszli zawodnicy TDJ Estate, którzy zwyciężyli 6:5.