Soccer Babershop Roker Zabrze i el12 pieczętują tytuł, szlagier 1 Ligi dla ArchiDoc

Ekstraklasa

W Ekstraklasie tytuł mistrzowski przypieczętował Soccer Babershop Roker Zabrze, który pokonał Capgemini. W meczu Novichem - FAMUR padł remis i nadal nie wiadomo, która z tych drużyn zakończy sezon na drugim miejscu.

FAMUR SA vs Novichem

4:4

Wynik pierwszego meczu pomiędzy tymi drużynami, a więc wygrana Novichem sprawił, że to właśnie ta drużyna była wyżej w tabeli, zajmując przed tą serią gier drugie miejsce. FAMUR aby myśleć jeszcze o wicemistrzostwie musiał zatem to spotkanie wygrać, bowiem na zakończenie sezonu czeka go trudny bój z Soccer Babershop Roker Zabrze. I początek meczu ułożył się właśnie pod taki scenariusz, bowiem formalni gości wyszli na prowadzenie już w drugiej minucie. W wirtualnej tabeli w tym momencie to FAMUR był wiceliderem, ale taki stan utrzymał się tylko przez 10 minut. Wówczas Novichem doprowadził do remisu, a dwa gole strzelone na początku drugiej połowy jeszcze przybliżyły ten zespół do końcowego tryumfu. Rywale się jednak nie poddali, również odpowiedzili dwoma trafieniami, a w samej końcówce obie drużyny zadały jeszcze po jednym ciosie, po precyzyjnie wykonywanych rzutach wolnych. Jeszcze w ostatnich sekundach jedni i drudzy mogli przechylić szalę na swoją korzyść, ale ostatecznie mecz zakończył się sprawidliwym podziałem punktów. Już tylko niespodziewany zwrot akcji na finiszu sezonu mógłby zabrać graczom Novichem srebrne medale, ale na ostateczne rozstrzygnięcia wobec tego remisu musimy jeszcze poczekać. Pewne natomiast jest to, że oba zespoły zakończą sezon na podium.

Capgemini vs Soccer Babershop Roker Zabrze

1:14

Po zwycięstwie nad Novichem graczom Soccer Babershop Roker Zabrze pozostawało postawić kropkę na i w kwestii zdobycia mistrzostwa Ekstraklasy w sezonie Wiosna 2023. Rywal – Capgemini miał jednak również swoj cel. Sprawiając niespodziankę w postaci ogrania lidera, pozostawał bowiem w grze w podium.  Biorąc pod uwagę, że Soccer Babershop Roker nie przegrał w tym sezonie meczu, tracąc punkty tylko w jednym spotkaniu, zadanie wydawało się jednak z gatunku tych najtrudniejszych. Ostatecznie niespodzianki nie było. Już na przerwę faworyt schodził z bezpieczną, pięciobramkową przewagą. Capgemini w drugiej połowie odpowiedziało trafieniem, które okazało się być jedynie honorowym, a ostatnia faza meczu to już popis lidera tabeli. Soccer Babershop Roker Zabrze wypunktował rywala, zamykając licznik strzelonych bramek na czternastu, dzięki czemu w efektowny sposób przypieczętował tytuł mistrzowski.

1 Liga

W hitowym meczu 1 ligi ArchiDoc pokonał Prestige i o tym, która z tych drużyn wygra mistrzostwo, zadecyduje ostatnia seria gier. Z walki o brązowe medale nie rezygnuje KeyWords Studios, który ograł Express Heroes.

ArchiDoc vs Prestige

5:4

Szlagierowe spotkanie 1 Ligi pomiędzy liderem a wiceliderem mogło definitywnie rozstrzygnąć kwestię mistrzostwa. Po ostatniach wpadkach ArchiDoc graczom Prestige wystarczał remis by już tego wieczoru cieszyć się z tytułu. Rywale nie zamierzali jednak ułatwiać zadania głównemu kandydatowi do mistrzostwa. Hit nie zawiódł, mecz stał na bardzo wysokim poziomie, sytuacji bramkowych z obu stron był multum, a emocji nie brakowało do ostatnich sekund. Po pierwszej połowie wydawało się, że korki od szampana wystrzelą już tego wieczoru. Prestige prowadził 3:1, a taki wynik widniał jeszcze po pół godzinie gry. Dopiero wówczas, doszło do małego trzesięnia ziemi. Zawodnicy ArchiDoc nie mając wiele do stracenia zaatakowali zdecydowaniej i w cztery minuty diametralnie odmienili boiskową sytuację, zdobywając trzy gole z rzędu. W ostatniech sekundach spotkania jeszcze obie drużyny dołożyły po jednej bramce, co oznaczało, że to wicelider siegnął po trzy punkty, doprowadzając do pierwszej porażki w sezonie Prestige. Odłożona koronacja czy nagły zwrot akcji na finiszu rozgrywek? O tym dowiemy się 20 czerwca.

Express Heroes vs KeyWords Studios

2:7

Mecz pomiędzy Express Heroes a Keywords Studios zapowiadał bardzo ciekawie. Spotkanie rozpoczęło się od bardzo skutecznych ataków gości. Pierwszą bramkę zdobyli już w 3 minucie, chwilę później prowadzili już 0:2. Ich gra mogła się podobać, efektowne strzały, dobre panowanie nad piłką to wszystko przychodziło im tego dnia z łatwością. Gospodarzom nie można odmówić zaangażowania, stosowali wysoki pressing, dużo biegali, co zaowocowało golem kontaktowym w 10 minucie. Jednak tego dnia goście byli nie do zatrzymania. Pierwszą połowę wygrali 1:5 i byli już niemal pewni końcowego zwycięstwa. W drugiej części meczu wiele się nie zmieniło. Oba zespoły oddawały dużo strzałów na bramkę. Ostatecznie zawodnicy Keywords Studios zwyciężyli 2:7, a ta wygrana pozwoliła im zrównać się punktami z gospodarzami w tabeli 1 Ligi.

tabela

tabela1

6-tygodnia1LIG

2 Liga

W 2 Lidze el12 pokonało OTCF i zapewniło sobie tytuł mistrzowski.

el12 vs OTCF

7:3

Faworytem do zwycięstwa w starciu pomiędzy el12 a OTCF, przed rozpoczęciem gry na murawie, była drużyna rozstawiona w roli gospodarza. Przed tą serią gier 2 Ligi Sportowej Ligi Firm, piłkarze el12 zajmowali pozycję lidera tabeli, mając na swoim koncie 7 zwycięstw. Przed tygodniem gospodarze pokonali drużynę MRW 4:1, jedynego gola tracąc w drugiej części meczu. Natomiast goście przystępowali do tej rywalizacji z ostatniej lokaty w stawce. W ubiegły poniedziałek zawodnicy OTCF, nie rozegrali swojej konfrontacji z ekipą TPG, a wynik tamtego spotkania został zweryfikowany jako walkower. Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy el12. Gospodarze w pierwszej fazie meczu starali się przejąć inicjatywę na placu gry, długo utrzymując się przy piłce. Zawodnicy el12 wyszli na prowadzenie w 8 minucie, a z gola cieszył się Piotr Danielski. Natomiast jeszcze przed przerwą bramkarza OTCF dwukrotnie pokonał Janusz Duda i przy zmianie stron to gospodarze prowadzili 3:0. Drugą odsłonę ponownie lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w 21 minucie Krzysztof Przywara podwyższył prowadzenie swojego zespołu, dając ekipie el12 bardzo bezpieczną przewagę. Po utracie kolejnej bramki, do śmielszych ataków i odrabiania strat ruszyli gracze OTCF, jednak ich kolejne gole, były niemalże od razu kontrowane trafieniami dla rywali. Ostatecznie po dość wyrównanych drugich 20 minutach gry, zawodnicy el12 pokonali gości w rozmiarach 7:3, rozgrywając kolejny znakomity mecz w rundzie wiosennej SLF.