Podsumowanie i skróty video meczów I kolejki SBL

10 : 3

Strzelcy bramek:
TMF Poland: Piotr Głodny (4), Marcin Sobczyk (3), Dominik Białecki (2), Paweł Sobczyk (1).
Super AV: Łukasz Leciak (2), Francisco Monteiro (1).

W pierwszej kolejce SBL padło aż 31 bramek. Prawie 1/3  z nich zdobyli zawodnicy TMF Poland – trafili do siatki Super AV równo 10 razy, z czego czterokrotnie pokonywał bramkarza Piotr Głodny, zapewniając sobie tym samym pozycje lidera w klasyfikacji strzelców. W tym samym spotkaniu hat-tricka skompletował Marcin Sobczyk. Rywale zdołali odpowiedzieć tylko 3 trafieniami.

G2 FilmStudio vs MetalCo

8 : 4

G2 FilmStudio: Łukasz Skirzyński (2), Paweł Adamik (2), Harald Krysiak (2), Szymon Staroń (1), Łukasz Kubara (1).
MetalCo: Łukasz Juretko (2), Patryk Hamczyk (1), Kamil Fijał (1).

W gole obfitował również mecz ekip G2 FilmStudio i MetalCo. Łącznie padło 12 bramek i zdziwić może końcowy rezultat, jeżeli pod uwagę weźmiemy śmiałe poczynania zawodników w niebieskich strojach w pierwszych 15 minutach meczu. Jednak już przed końcem pierwszej połowy na prowadzenie (5-4) wyszli filmowcy i konsekwentnie potwierdzili swoją dominację w drugiej połowie spotkania, strzelając 3 gole i zachowując czyste konto w tyłach.

BNI Silesia vs 4people

3 : 3

BNI Silesia: Łukasz Piworowicz (1), Mirosław Szyndlar (1),
4people: Marcin Ławicki (1), Adam Młynek (1), Tomasz Rechinio (1).

Statystycznie najmniej działo się na placu gry drużyn 4people i BNI Silesia. Sam mecz mógł się jednak podobać, a jego ozdobą było pierwsze trafienie dla bordowych koszulek Łukasza Piworowicza. Żaden z zespołów nie potrafił jednak wypracować sobie – nawet optycznej – przewagi, stąd wynik meczu uznajemy za sprawiedliwy i odzwierciedlający rzeczywistą sytuację na boisku. Wymiana ciosów – żadna z drużyn nie zdołała bowiem odskoczyć przeciwnikowi na więcej niż jedno oczko – zakończyła się wynikiem 3-3.