FAMUR vs el12

FAMUR
9 - 0
el12

Faworytem do sięgnięcia po komplet punktów w starciu pomiędzy FAMUR a el12, przed rozpoczęciem rywalizacji na murawie, był zespół rozstawiony w roli gospodarza. W meczu inaugurującym sezon wiosenny Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, zawodnicy FAMUR pokonali ekipę Keywords Studios aż 11:0, dzięki czemu zostali liderami tabeli po pierwszej serii gier. Natomiast goście w meczu otwierającym nową rundę, podzielili się punktami z zespołem ArchiDoc, po remisie 1:1. W pierwszej odsłonie przebieg spotkania był bardzo jednostronny. Gracze FAMUR dominowali nad przeciwnikami w każdym sektorze boiska, nie dopuszczając do groźnych sytuacji po swoim polem karnym. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 5 minucie, po bramce którą zdobył Rafał Krzyżowski, a jak się później okazało, było to trafienie pierwsze z wielu tego wieczoru. Przy zmianie stron zawodnicy FAMUR prowadzili już 7:0, praktycznie rozstrzygając losy spotkania w pierwszych 20 minutach. Choć w drugiej połowie rywalizacja nieco bardziej się wyrównała, to gracze el12 nie zdołali zaliczyć choćby trafienia honorowego. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli w rozmiarach 9:0, jak dotąd nie tracąc jeszcze bramki w bieżących rozgrywkach.