Express Heroes vs Raben Logistics Ruda Śląska

Express Heroes
3 - 4
Raben Logistics Ruda Śląska

Faworytem do zwycięstwa w spotkaniu pomiędzy Express Heroes a Raben Logistics Ruda Śląska, przed rozpoczęciem gry na murawie, była drużyna rozstawiona w roli gospodarza. Po pierwszej serii gier w sezonie wiosennym 2 Ligi Sportowej Ligi Firm, zawodnicy Express Heroes byli liderami tabeli. Gospodarze przed tygodniem pokonali ekipę ING 7:4, większość goli strzelając po przerwie. Natomiast goście w ubiegły poniedziałek ulegli zespołowi Comarch 2:3, wypuszczając zwycięstwo z rąk w samej końcówce meczu. Jednak to spotkanie lepiej rozpoczęło się dla piłkarzy z Rudy Śląskiej, którzy wyszli na prowadzenie już w 2 minucie gry, po trafieniu z którego cieszył się Sebastian Helwig. Jednakże gospodarze zdołali dość szybko odpowiedzieć przeciwnikom, a bramkę na remis w 9 minucie strzelił Vitalii Pshenychnyi. Lecz ostatnie słowo w pierwszej odsłonie należało do gości i to oni schodzili na przerwę prowadząc 2:1. Druga połowa rozpoczęła się od dwóch szybkich trafień. Najpierw hat tricka skompletował Sebastian Helwig, a 60 sekund później gracze Express Heroes zdobyli gola na 2:3. W końcówce rywalizacji obie ekipy zdobyły po jeszcze jednej bramce i ostatecznie to goście odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej.