Cooler Club vs Hammerjobs

Cooler Club
1 - 3
Hammerjobs

W drugim piątkowym meczu 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, na boisko Wawel Wirek w Rudzie Śląskiej, wybiegli zawodnicy Cooler Club oraz Hammerjobs. Zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy, w poprzednim sezonie uplasowali się na 10 lokacie w 2 Lidze, gromadząc na swoim koncie 7 ligowych punktów. Natomiast dla gości to spotkanie, było ich debiutanckim pojedynkiem w rozgrywkach SLF. Przed tym meczem trudno było zatem wskazać faworyta do końcowego tryumfu, ale na pewno można było liczyć na dużą dawkę emocji. Rywalizacja rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się konstruować składne akcje, wyprowadzając piłkę ze środkowej strefy boiska. Obie ekipy wprawdzie stwarzały sobie sytuacje do strzelenia gola, jednak w pierwszych minutach konfrontacji, to bramkarze byli górą w pojedynkach z napastnikami rywali. Pierwszy gol w tym starciu, padł dopiero w 18 minucie rywalizacji, kiedy to gracz Cooler Club – Sebastian Kanclerz wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Przed przerwą nie pało już więcej bramek i przy zmianie stron, to gospodarze minimalnie prowadzili 1:0. W drugiej połowie obraz gry znacząco się nie zmienił. Spotkanie nadal było bardzo wyrównane, choć z upływem kolejnych minut, przewagę na murawie zaczęli osiągać piłkarze Hammerjobs. Swoją dobrą postawę goście udokumentowali w 32 minucie, kiedy to Mateusz Kuszewski dał wyrównanie zespołowi występującemu w biało-niebieskich strojach. Po golu na 1:1 piłkarze Hammerjobs poszli za ciosem, już 4 minuty później wychodząc na prowadzenie, które swoim trafieniem zapewnił im Andrzej Dors. W końcówce starcia gospodarze usilnie dążyli do wyrównania, jednak to goście minutę przed końcem, ostatecznie zamknęli wynik tej rywalizacji, trafiając do siatki przeciwników po raz trzeci.