Koniec passy Netology, Soccer Barbershop Pryzmat Zabrze ponownie gromi

Ekstraklasa

Koniec wspaniałej passy Netology. Wiosenny mistrz, który przez poprzednie rozgrywki przeszedł suchą stopą swoją ostatnią porażkę w lidze zanotował dokładnie w walentynki, ulegając FAMUR SA. W minionej kolejce spotkań obrońca tytułu musiał uznać wyższość Capgemini, nowego lidera Ekstraklasy. Porażki nie zaznał jeszcze również Auroland, który pokonał Novichem, z kolei PACCOR okazał się minimalnie lepszy od Plastic Omnium. Po raz drugi z rzędu punktami podzielił się FAMUR SA. Podobnie jak tydzień wcześniej zespół ten zremisował 1:1, tym razem z PwC SDC.

FAMUR SA vs PwC SDC

1:1

FAMUR SA podejmował zespół PwC SDC w drugiej kolejce rundy jesiennej Ekstraklasy. Pierwszy mecz gospodarzy zakończył się wynikiem 1:1, pokazało to ich potencjał w defensywie. Znalazło to również potwierdzenie w tym spotkaniu. Oba zespoły atakowały, jednak w kluczowym momencie i jednym i drugim czegoś brakowało. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Mecz po przerwie lepiej zaczęli goście i już po trzech minutach wyszli na prowadzenie, a autorem bramki był Michał Pecyna. Gospodarze nie pozostali dłużni i wyrównali w 29 minucie. Później drużyny starały się jeszcze o zwycięskiego gola, ale nie udało się i musiały podzielić się punktami. FAMUR SA drugi mecz kończy tym samym wynikiem i czeka na swoje pierwsze zwycięstwo.

PACCOR vs Plastic Omnium

1:0

Zespół PACCOR podejmował Plastic Omnium. Było to starcie wielkich niewiadomych, ponieważ PACCOR przegrał swój pierwszy mecz, natomiast Plastic Omnium nie rozegrali jeszcze żadnego spotkania. Tego dnia zawodnikom nie dopisywały warunki atmosferyczne. Ponury, chłodny i deszczowy wieczór wpłynął na jakość tego spotkania. Drużyna PACCOR strzeliła gola na początku drugiej połowy i było to jedyne trafienie tego spotkania. PACCOR spokojnie i pewnie bronili dostępu do własnej bramki i utrzymał wynik 1-0.

Capgemini vs Netology

5:3

Mecz pomiędzy Capgemini a Netology śmiało możemy nazwać hitem kolejki. Zespoły po zwycięstwach w pierwszych meczach zajmowały dwa najwyższe miejsca w tabeli Ekstraklasy. Spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie. Od początku oba zespoły z dużym zaangażowaniem atakowały, a pierwszą bramkę w meczu strzelił Mikołaj Krysiak wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie 1:0. Goście szybko wyrównali na 1:1. Zespół Capgemini objął po raz drugi prowadzenie, jednak Netology kolejny raz doprowadziło do remisu. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 2:2. W drugą połowę lepiej weszli gospodarze, którym udało się w 30 minucie strzelić gola. Jednak zaledwie po dwóch minutach znów był remis. Na końcówkę spotkania więcej sił zachowali gospodarze, golami w kolejno 35 i 37 minucie ustalili wynik spotkania na 5:3. Capgemini świetnie rozpoczyna rundę jesienną Ekstraklasy i po dwóch kolejkach jest liderem.

Auroland vs Novichem

6:4

Spotkanie pomiędzy Auroland a Novichem zapowiadało się jako starcie zespołów, które przed tygodniem na inaugurację nowego sezonu Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, nie zdołały w swoich meczach sięgnąć po komplet „oczek”. Gracze rozstawieni jako gospodarze, w ubiegły poniedziałek podzielili się punktami z ekipą FAMUR SA, po remisie 1:1. Natomiast goście w poprzednim pojedynku, ulegli drużynie Capgemini 2:3, walcząc jednak do samego końca spotkania o korzystny rezultat. Konfrontację od mocnego uderzenia rozpoczęli piłkarze Auroland, którzy wyszli na prowadzenie już w 1 minucie, za sprawą gola którego zdobył Szymon Gawliński. Jednak po błyskawicznym otwarciu wyniku przez gospodarzy, w kolejnych fragmentach pierwszej odsłony gra stała się bardziej wyrównana. W 13 minucie remis ekipie Novichem dał Adam Kowalczyk, jednakże jeszcze przed przerwą to gospodarze wyszli ponownie na prowadzenie. W 16 minucie Patryk Gajda trafił po raz drugi dla zespołu Auroland i przy zmianie stron widniał wynik 2:1. Po wznowieniu rywalizacji w drugiej odsłonie, mecz nadal był bardzo wyrównany. W 24 minucie Denis Przybyła doprowadził do ponownego remisu w tym starciu, jednak i tym razem gospodarze potrafili szybko odpowiedzieć, już 120 sekund później wychodząc na ponowne prowadzenie. Gdy w 29 minucie Robert Fulczyk, strzelając gola dla Novichem doprowadził do wyniku 3:3, wydawało się że ta rywalizacja musi zakończyć się podziałem punktów. Jednak ostatnie 10 minut tego meczu, należało już zdecydowanie do piłkarzy Auroland, którzy trafiając trzykrotnie do siatki rywali, przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie drużyna gospodarzy pokonała Novichem 6:4, sięgając po swoje pierwsze zwycięstwo w rundzie jesiennej.

1 Liga

Aż 26 bramek strzelonych po dwóch meczach mają zawodnicy Soccer Barbershop Pryzmat Zabrze. Lider 1 Ligi po raz drugi z rzędu zaaplikował swoim rywalom 13 goli, a tym razem ofiarą był AutoPartner. Również komplet oczek na koncie na BMZ Poland, który także wykazał się dużą skutecznością, ogywając wysoko Cooler Club. W bardzo ciekawym meczu KeyWords Studios pokonał Prestige, z kolei Vostelpine okazał się lepszy od Tenneco Gliwice.

Voestapilne vs Tenneco Gliwice

5:1

Mecz pomiędzy Voestalpine a Tenneco Gliwice zapowiadał się wyjątkowo interesująco. W pierwszej kolejce 1 Ligi oba zespoły nie wywalczyły kompletu punktów. Gospodarze bardzo dobrze weszli w mecz i już w 4 minucie strzelili gola na 1:0. Na tym się nie zatrzymali i do przerwy prowadzili 3:0. Fenomenalny występ zaliczył Marcin Golasz popisując się hat-trickiem. W drugiej połowie na bramki musieliśmy czekać trochę dłużej, drużyna Voestalpine potwierdziła swoją lepszą formę bramkami na 4 i 5:0. Gościom udało się jednak strzelić honorową bramkę w 35 minucie. Wynik spotkania na 5:1 ustalił Adam Śniatkowski. Gospodarze wygrywają po remisie w pierwszym meczu, dzięki czemu wskakują na 3 miejsce w tabeli 1 Ligi.

BMZ Poland vs Cooler Club

13:1

Zespoł Cooler Club nie rozpoczął dobrze rundy jesiennej 1 Ligi. Przegrał swój pierwszy mecz bardzo wysoko, a tym razem nie zapowiadało się na łatwiejszą przeprawę. Ich rywale BMZ Poland mają już na koncie jedno zwycięstwo i liczą na kolejne. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze już w 3 minucie, natomiast w 5 minucie goście doprowadzili do wyrównania, jednak z każdą kolejną akcją uwidaczniała się przewaga gospodarzy. Napierali na bramkę i w 8 minucie wyszli na prowadzenie, a autorem gola był Piotr Drabik. Rozwiązało to worek z bramkami, do przerwy gospodarze prowadzili 5:1. W drugiej połowie jeszcze mocniej przycisnęli i był to już prawdziwy pogrom. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem 13:1. BMZ Poland odnosi drugie zwycięstwo i zajmuje 2 miejsce w tabeli 1 Ligi. Goście kolejny mecz przegrali tym samym wynikiem i z bilansem bramkowym 2:26 zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Soccer Barbershop Pryzmat Zabrze vs AutoPartner

13:2

Faworytem do zwycięstwa w starciu pomiędzy Soccer Barbershop Pryzmat Zabrze a AutoPartner, przed rozpoczęciem gry na murawie, był zespół rozstawiony w roli gospodarza. Przed tygodniem na inaugurację rozgrywek jesiennych 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, piłkarze Soccer Barbershop Pryzmat Zabrze pokonali ekipę Cooler Club 13:1, zostając tym samym pierwszym liderem tabeli. Natomiast goście w ubiegły poniedziałek, musieli uznać wyższość zespołu Prestige, ulegając swoim rywalom 2:5. Już na początku tej rywalizacji, inicjatywę na placu gry przejęli gracze gospodarzy. Zawodnicy Soccer Barbershop Pryzmat Zabrze wyszli na prowadzenie w 5 minucie, a jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Karol Jakubczyk. Natomiast kilka chwil później było już 2:0 dla gospodarzy, a tym razem do siatki AutoPartner trafił Piotr Bryk. Przed przerwą 3 trafienia do puli bramkowej zespołu Soccer Barbershop Pryzmat dołożył jeszcze Dawid Jakubczyk i przy zmianie stron zawodnicy z Zabrza prowadzili już 5:0. Na początku drugiej odsłony obraz gry znacząco się nie zmienił. Już 5 minut po wznowieniu rywalizacji przez arbitra, gracze gospodarzy zdobyli kolejne dwie bramki, praktycznie przesądzając to, kto tego wieczoru zapisze na swoje konto 3 punkty. Choć piłkarze AutoPartner zdołali po przerwie dwukrotnie pokonać bramkarza przeciwników, nie byli w stanie nawiązać w tym spotkaniu równej walki z zespołem przeciwnym. Ostatecznie, po obfitującej w trafienia końcówce meczu, gospodarze pokonali ekipę AutoPartner 13:2, drugi raz w tym sezonie aplikując swoim przeciwnikom dwucyfrową liczbę goli.

Prestige vs KeyWords Studios

3:5

Do bardzo interesującego starcia doszło w spotkaniu 1 Ligi, pomiędzy zespołami Prestige oraz Keywords Studios. Pierwsza połowa spotkania przebiegała spokojnie, rywale wzajemnie się badali i schodzili na przerwę przy wyniku 1-1. Jednak druga połowa to zupełnie inna gra. Keywords od początku zaatakowali przeciwnika i doprowadzili do wyniku 5-1. Zespół Prestige zaskoczony mocnym wejściem w drugą połowę rywali, otrząsnął się zbyt późno i zdołał doprowadzić do rezultatu 5-3, a na odrabiane start zabrakło już czasu. Mecz stał na bardzo dobrym poziomie i przyniósł naprawdę wiele emocji, dlatego gratulacje należą się dla obu stron.

tabela

TABELA1

6-tygodnia1LIG

2 Liga

W 2 Lidze wszystkie mecze w minionym tygodniu były bardzo ciekawe. Najwyższe zwycięstwo odniosła Sopra Steria, która pokonała MRW 5:1. 5 bramek swoim rywalom aplikowały również Archidoc, Honeywell oraz Handlog. Pierwsi ograli Wunderman Thompson Technology, drudzy el12, a jesienny debiutant poradził sobie z KPMG. W ścisłej czołówce plasuje się OTCF, które pokonało TPG.

OTCF vs TPG

3:1

OTCF podejmował w 2 kolejce zespół TPG. Obie drużyny, tego dnia podchodziły do meczu w zgoła odmiennych nastrojach. OTCF napędzony spektakularnym zwycięstwem 9-1, natomiast TPG na inaugurację doznali bolesnej porażki 11-1. Wydarzenia z 1 kolejki, odzwierciedliły przygotowanie obu ekip do sezonu. Zespół OTCF od początku rzucił się do ataku, strzelając gola już w 1 minucie. Gra przebiegała pod ich dyktando, czego dowodem były dwie kolejne bramki. Rywali stać było jedynie na gola honorowego, strzelonego w samej końcówce.

ArchiDoc vs Wunderman Thompson Technology

5:2

Wunderman Thompson Technology podejmował ekipę ArchiDoc, która w odróżnieniu od swoich rywali wygrała swój mecz pierwszej kolejki. Mimo złych warunków atmosferycznych zawodnicy pozostawiali serce na boisku już w pierwszej połowie. Zespoły zmieniały się na prowadzeniu i w drugą połowę wchodziliśmy z remisem 2-2. Po przerwie więcej pomysłów na skuteczną grę mieli piłkarze ArchiDoc. Potrafili łatwo przedzierać się przez obronę przeciwników, dochodzić do sytuacji i pokonywać bramkarza Wunderman Thompson Technology. Efektem czego jest rezultat 5-2, który daje ArchiDoc drugie zwycięstwo w tym sezonie i napawa optymizmem tym bardziej, że z czasem wbrew logice zyskiwali na wytrzymałości fizycznej i świeżości.

KPMG vs Handlog

4:5

KPMG po fatalnej inauguracji sezonu, miał plany, aby w 2 kolejce się zrehabilitować. Ich rywalem była ekipa Handlog, która rozgrywała swoje pierwsze spotkanie w sezonie. Obie drużyny weszły bardzo w dobrze mecz. Już w 8 minucie mieliśmy 1-1. Wtedy Handlog, wzięli sprawy w swoje ręce. Zdominowali rywala i strzelając kolejne cztery bramki doprowadzili do wyniku 5-1. Na zegarze 34 minuta, absolutna dominacja i wszystko wskazywało, że Handlog spokojnie doczeka końcowego gwizdka, lecz właśnie w tym momencie KPMG, a właściwie ich zawodnik Maciej Wojdas, dał znak do odrabiania strat. Wojdas znakomicie się prezentował tego dnia, w końcówce ustrzelił 3 bramki, łącznie strzelając 4 trafienia. Niestety dla KMPG zabrakło już czasu do wyrównania i spotkanie zakończyło się wynikiem 4-5.

Sopra Steria vs MRW

5:1

Druga liga rozpędza się i nabiera rumieńców, szczególnie u ekip Sopra Steria i MRW, które wygrały swoje pierwsze spotkania. Pierwsza połowa nie dała nam zbyt wielu odpowiedzi, a dała tylko więcej pytań i wątpliwości. Druga znacząco się różniła ale była niebywale podobna do drugiej połowy poprzedniego spotkania na tym boisku. Tak jakby niektóre ekipy wiedziały po czasie jak poruszać się na śliskiej murawie i jak kontrolować tak nieprzyjemną w kontakcie piłkę. Sopra Steria zarządziła festiwal strzelecki i trafiając aż 4 krotnie zapewniła sobie zwycięstwo kilka minut przed końcem spotkania. MRW odpowiedziało tylko bramką i z pewnością nie spełniło swoich przedmeczowych założeń.

el12 vs Honeywell

3:5

Do gry wkracza drużyna el12, która tego dnia miała trudne zadanie mierząc się z rozgrzanymi już po pierwszej kolejce zawodnikami Honeywellu. Początkowe 20 minut to wymiana ciosów, brak przewagi z żadnej strony i wzajemne badanie na co można sobie pozwolić. Handicap na drugą połowę miał Honeywell ale szybko stracili swoje prowadzenie. Zaraz po tym el12 trochę gubiło się w swojej grze i realizacja wyprzedzała pomysły. Honeywell znów na prowadzeniu, ale znów daje się doganiać aż do ostatniej minuty. W trochę filmowy sposób te ostatnie kilkadziesiąt sekund zadecydowało o wszystkim, bo el12 musiało ponownie wyciągać piłkę z siatki, a na kolejną pogoń nie starczyło już czasu.