ArchiDoc górą w hicie, pierwsza wygrana Raben Logistics

Ekstraklasa

Po trzech kolejkach zimowego sezonu na czele tabeli z siedmioma punktami na koncie znajdują się FAMUR i ArchiDoc, które solidarnie wygrały swoje mecze w minionym tygodniu. Nie bez problemów pierwsi ograli Projekt Solartechnik, a drudzy okazali się lepsi od PwC SDC. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Raben Logistics. Gracze z Rudy Śląskiej pokonali ING. W starciu Capgemini z 4 ECO Prestige górą byli ci drudzy, z kolei Leo Group Logistics podzielił się puntkami z TDJ Estate.

Leo Group Logistics vs TDJ Estate

3:3

TDJ Estate po przerwie spowodowanej ligową pauzą powróciło do zimowych zmagań spotkaniem z Leo Group Logistics, które miało na koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Jesienią pojedynek obu zespołów zakończył się wygraną tych drugich i te dwa czynniki sprawiały, że właśnie w formalnych gospodarzach można było upatrywać faworyta tego starcia. Pierwsze trzy gole w tym meczu były autorstwa jednego gracza – Dominika Piaskowego, jednak nie oznacza to, że TDJ Estate wywalczył sobie bezpieczną przewagę. Gracz ten pechowo w pierwszej połowie posłał piłkę do własnej bramki, ale już po przerwie z nazwiązką zrehabilitował się, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Mecz miał wyrównany przebieg, żadna z drużyn nie potrafiła wywalczyć sobie nawet dwubramkowej przewagi, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem i podział punktów należy uznać za sprawiedliwy wynik, nie krzywdzący żadnej ze stron.

Projekt Solartechnik vs FAMUR

5:7

W 8 minucie spotkania mieliśmy już chyba wszystko. Hat trick Patryka Wieczorka, bramkę Dawida Kierata dla zespołu Projekt Solartechnik, rzut karny i czerwoną kartkę. Do końca spotkania Dawid Kierat dorzucił jeszcze 3 gole i gdyby nie 5 minut w osłabieniu, które kosztowało zawodników gospodarzy dodatkowe siły, mogło by być różnie. Spotkanie kończy się wynikiem 7:5 dla drużyny FAMUR, która po 3 kolejkach ma 7 punktów i zajmuje najwyższą lokatę w tabeli Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm. Bardzo dobre spotkanie obu ekip i naprawdę szkoda, że zawodnicy Projekt Solartechnik mieli trudny początek rywalizacji, bo tego dnia naprawdę byli świetnie dysponowani.

ING vs Raben Logistics Ruda Śląska

4:9

Obie drużyny przystępując do tego meczu nie miały jeszcze na koncie zwycięstwa w obecnym sezonie. Dla jednych i drugich była to zatem szansa na przełamanie, ale też możliwy wydawał się scenariusz, że podzielą się oni punktami, bowiem właśnie remisem zakończyło się ich poprzednie starcie. Początek spotkania był wymarzony dla graczy ING, którzy bardzo szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Jak się okazało, były to jednak dobre złe początki. W kolejnych fragmentach meczu do głosu zaczęli bowiem dochodzić rywale. Raben Logistics jeszcze przed przerwą doprowadził do wyrównania, a druga odsłona spotkania toczyła się już pod dyktando graczy z Rudy Śląskiej. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gości 9:4 i dzięki tej wygranej wyprzedzili oni ING w tabeli, opuszczając ostatnie miejsce.

ArchiDoc vs PwC SDC

5:4

Mecz, w którym PwC SDC ciągle goniło wynik, lecz zabrakło im jednej bramki do jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Ekipa Daniela Długosza inkasuje cenne 3 “oczka” po wygranej 5:4. Przez gorszy bilans bramkowy gracze ArchiDoc zajmują drugą lokatę w tabeli, mając tyle samo punktów co lider. Ekipa PwC SDC ambitnie goniła wynik, lecz pozostaje im potraktować ten mecz jako dobry prognostyk przed resztą spotkań. Jeśli w każdym meczu będą grali tak ambitnie, to o punkty mogą być spokojni. Póki co, muszą zadowolić się 5 lokatą w stawce, ale ze stratą do lidera wynoszącą tylko 3 punkty. Spotkanie z zespołem ArchiDoc to wymiana ciosów, która niestety nie dała nawet remisu. Z takim zaangażowaniem PwC SDC może jednak bić się o najwyższe lokaty. ArchiDoc jak zwykle dużo zmian, częste rotacje i konsekwencja. Ciekawe widowisko, pełne walki i zwrotów akcji.

4 ECO Prestige vs Capgemini

9:1

Obie drużyny można było wymieniać w gronie kandydatów do walki o medale, ale początek sezonu nie był idealny w wykonaniu jednych i drugich, bowiem straciły one punkty z tym samym rywalem – PwC SDC. Prestige w drugiej serii gier poprawił sobie humory zwycięstwem, z kolei Capgemini ze względu na pauzę na inaugurację sezonu plasował się w dolnych rejonach tabeli. Wynik tego spotkania można uznać za małą niespodziankę, bo o ile gospodarze tego starcia nie raz potrafili napsuć krwi mocnym rywalom, choćby w pucharze, to tak pewne zwycięstwo nad czołowym zespołem Ekstraklasy jest nieco zaskakujące. Capgemini rozpoczęło mecz z dużym animuszem, ale to Prestige wyszedł na dwubramowe prowadzenie. Gdy rywale odpowiedzieli kontaktowym golem, można było spodziewać się wymiany ciosów, jednak jak się okazało było to trafienie wyłącznie honorowe tego wieczoru. Do końca spotkania bramki zdobywał już tylko 4 ECO Prestige, który dzięki tej wygranej awansował na podium tabeli zimowego sezonu.