OEX MerService vs Pablo Usługi Monterskie

OEX MerService
7 - 3
PABLO Usługi Monterskie

W jednym z dwóch pierwszych, poniedziałkowych spotkań Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na boisko treningowe Stadionu Śląskiego, wybiegli zawodnicy OEX MerService oraz PABLO Usługi Monterskie. Faworytem do zgarnięcia 3 punktów w tym starciu, byli gracze rozstawieni w roli gości. Piłkarze PABLO w swoich dotychczasowych meczach w rundzie jesiennej, nie ponieśli jeszcze porażki, punkty tracąc jedynie w dwóch zremisowanych pojedynkach. Przed tygodniem, goście pokonali ekipę Netology 9:0, co było dla nich 4 wygraną w sezonie. Natomiast gospodarze, nie zdołali wywalczyć wygranej w dwóch ostatnich konfrontacjach. W ostatnim spotkaniu, piłkarze OEX MerService ulegli zespołowi ProPoint Gliwice 4:9, większość bramek tracąc w drugiej połowie meczu. Rywalizacja rozpoczęła się, od szybkiej i zdecydowanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, chcieli zaznaczyć swoją przewagę w środkowej strefie boiska, starając się wymieniać wiele podań. W pierwszych minutach gry, niewielką przewagę osiągnęli goście, którzy już w 4 minucie meczu wyszli na prowadzenie, za sprawą trafienia Marka Błaszkiewicza. Kilka chwil później, gracze PABLO prowadzili już dwoma golami, a tym razem na listę strzelców wpisał się Kamil Skrabania. Po dwóch szybko straconych bramkach, za odrabianie strat zabrali się gospodarze. Piłkarze występujący w niebieskich strojach, już w 6 minucie za sprawą trafienia Michała Majewskiego, złapali kontakt z rywalem. Natomiast już cztery minuty później, ten sam gracz dał OEX remis 2:2. Po tym golu, ofensywa gospodarzy trwała dalej, co przełożyło się na ich kolejne 2 bramki przed przerwą. Po zmianie połów, nadal stroną przeważającą byli zawodnicy OEX MerService, którzy po upływie 10 minut drugiej części meczu, prowadzili już 7:2. W końcówce spotkania, trzecią bramkę dla gości zdobył jeszcze Paweł Postulka, ale było to wszystko, na co było stać ich tego wieczora. Ostatecznie OEX MerService pokonał PABLO Usługi Monterskie 7:3, wygrywając czwarty mecz w bieżącej rundzie.