Vattenfall IT vs Zannini Poland

Vattenfall IT
0 - 6
Zannini Poland

Spotkanie pomiędzy Vattenfall IT i Zannini Poland zapowiadało się jako rywalizacja zespołów, które rozpoczynają swoje zmagania w sezonie wiosennym. W meczu po raz pierwszy rozgrywanym na nowym obiekcie przy ulicy Harcerskiej w Chorzowie, obie ekipy miały nadzieję na zwycięstwo i dobre otwarcie nowej rundy rozgrywek. W początkowej fazie spotkania oba zespoły grały bardzo zachowawczo, przede wszystkim próbując zabezpieczyć dostęp do własnej bramki. Obie ekipy wymieniały dużą ilość podań, jednak kolejne akcje szybko kończyły się już w środkowej strefie boiska. Gol otwierający wynik meczu padł dopiero w 11 minucie, a jego strzelcem był zawodnik drużyny gości – Andrea Gigante. Po tym golu gracze Zannini znacząco ożywili swoją grę, stwarzając sobie kolejne sytuacje. W końcówce pierwszej połowy jedna z takich akcji przyniosła skutek, a Kamil Baczyński trafieniem do siatki wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Druga część spotkania rozpoczęła się podobnie do tego, jak zakończyła się pierwsza, mianowicie od przewagi graczy w czerwonych strojach. W 23 minucie goście podwyższyli prowadzenie do 3 trafień, stawiając zawodników Vattenfall IT w bardzo trudnej sytuacji. Gracze gospodarzy próbowali kontratakować swoich rywali, jednak nie przynosiło im to skutku w postaci gola. W końcowych minutach rywalizacji zawodnicy Zannini trafiali jeszcze trzykrotnie do siatki swoich rywali. Ostatecznie Vattenfall IT uległ Zannini Poland 0:6. Graczem spotkania został wybrany piłkarz gości – William Giovanni Jemmet, który zdobył dla swojego zespołu bramkę i zanotował 2 asysty.