IVIA vs Pro Novum

IVIA
1 - 9
Pro Novum

Wydawało się że po dwóch ligowych zwycięstwach z rzędu gracze IVIA, wejdą na właściwe tory i odbiją się od ligowego dna. Jednak ostatnie dwie porażki, znów sprawiły że graczom w niebieskich strojach bliżej jest w tym sezonie do spadku. Zawodnicy Pro Novum natomiast, po lekkim kryzysie, znów wkroczyli na zwycięską ścieżkę, pokonując w ostatniej kolejce drużynę AAS. Faworytami spotkania byli zatem zawodnicy Pro Novum, którzy zdobywają w tym sezonie mnóstwo bramek. Zgodnie z przewidywaniami spotkanie rozpoczęło się od lepszej gry zawodników w białych koszulkach, którzy stopniowo przejmowali kontrolę nad poszczególnymi strefami boiska. Gracze Pro Novum widoczną przewagę, na pierwszego gola, zamienili w 5 minucie spotkania. Strzelcem bramki był Grzegorz Nguyen Khac. Kilka minut wystarczyło, aby zawodnicy w białych strojach rozkręcili się na dobre. Do przerwy zawodnicy Pro Novum zaaplikowali swoim rywalom jeszcze 4 bramki, całkowicie przejmując kontrolę nad spotkaniem. Przed gwizdkiem sędziego hat tricka zdołał skompletować Mikołaj Krysiak. Na 5 bramek Pro Novum, ich przeciwnicy zdołali odpowiedzieć zaledwie jednym golem, zdobytym w 13 minucie. W drugiej części gry ponownie oglądaliśmy strzelecki festiwal graczy rozstawionych w roli dzisiejszych gości. Kolejne strzały znajdowały drogę do bramki IVIA. W drugiej części meczu widoczna była duża kultura gry oraz dobre panowanie nad piłką zawodników w białych koszulkach. W końcówce spotkania do nielicznych okazji podbramkowych doprowadzili gracze IVIA, ale wynikało to przede wszystkim z rozluźnienia w szeregach ich rywali. Znakomite spotkanie w barwach Pro Novum zanotowali Mikołaj Krysiak oraz Konrad Odziemek, którzy zdobyli po 3 bramki dla swojego zespołu. Ostatecznie IVIA uległa Pro Novum 1:9, ponosząc trzecią ligową porażkę z rzędu.