BNP Paribas vs Politechnika Śląska

BNP Paribas
3 - 0
Politechnika Śląska

Zwycięzca tego starcia gwarantował sobie udział w walce o awans do 2 ligi po podziale tabeli. Między obiema drużynami różnica punktowa była niewielka, lecz BNP Paribas nie zanotował jeszcze porażki, co stawiało ich w roli faworyta. Od pierwszych minut biało- zieloni grali rozważnie, zachowując balans między ofensywą a defensywą. Szybka bramka w 2 minucie autorstwa Dariusza Florczyka dała im komfort od początku spotkania. Zawodnicy Politechniki Śląskiej próbowali przebić się przez obronę przeciwników, jednak próby kończyły się na starciach ze stoperami bądź niecelnym strzałem z niewygodnej pozycji. Piłkarze Paribasu często atakowali, aż w końcu udało im się powiększyć dorobek bramkowy – tuż przed przerwą ładną akcję wykończył Dariusz Florczyk, skutecznie lobując bramkarza. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Politechnika znów dała się zaskoczyć na starcie, a stuprocentową okazję wykorzystał Michał Pałka. Czarni ruszyli do przodu, jednak tego dnia nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę przeciwnika. Obie drużyny do końca starcia stworzyły kilka sytuacji, lecz żadna z nich nie zmieniła rezultatu. Komplet punktów trafił na konto niepokonanego BNP Paribas, dzięki czemu staną w szranki z czterema innymi drużynami o awans, zaś gracze Politechniki muszą zadowolić się walką o miejsca 6-10.