Ligowe ostatki

Ekstraklasa

Ostre strzelanie na zakończenie sezonu urządzili sobie zawodnicy Sportowej Ligi Firm. Żałować końca rozgrywek mogą gracze Capgemini, którzy na finiszu zimowych zmagań prezentowali znakomitą formę, którą speuntowali zwycięstwem nad wicemistrzem ligi Bank MBS Mikołów 10:9. Wymianę ciosów obserwowaliśmy również w starciu TDJ Estate z 4 ECO Prestige, a ostatecznie z tego pojedynku zwycięsko wyszli ci pierwsi. Korespondencyjny bój o czwarte miejsce toczyły Raben Logistics i PwC SDC. Zawodnicy z Rudy Śląskiej stracili punkty w zremisowanym meczu z Projekt Solartechnik, co wykorzystali gracze PwC SDC, którzy pokonując ING zapewnili sobie awans do najlepszej czwórki. Medalu ostatecznie zdobyć się jednak nie udało, ale w ich ręce trafił Puchar Ligi dzięki wygraną nad Capgemini i 4 ECO Prestige.

Capgemini vs Bank MBS Mikołów

10:9

Faworytem do zwycięstwa w starciu pomiędzy Capgemini a Bank MBS Mikołów, przed rozpoczęciem gry na murawie, był zespół rozstawiony w roli gościa. Przed ostatnią serią gier rundy zimowej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, piłkarze z Mikołowa mieli zapewniony tytuł wicemistrzowski, mając w dorobku 20 punktów. Natomiast gospodarze po 9 kolejkach zajmowali 7 lokatę w tabeli, z trzema zwycięstwami na koncie. Rywalizacja rozpoczęła się jednak od wyrównanej gry obu zespołów. Już w 3 minucie gola na 0:1 zdobył Arkadiusz Kurasz, jednakże kilka chwil później Mikołaj Krysiak doprowadził do remisu 1:1. W dalszej części pierwszej odsłony oba zespoły naprzemiennie ostrzeliwały swoje bramki, tworząc dużą liczbę groźnych sytuacji. Zatem po zaciętych pierwszych 20 minutach widniał wynik 4:3. Po zmianie stron, obraz gry na murawie znacząco się nie zmienił. Obie ekipy nadal były nastawione bardzo ofensywnie, co chwila dokładając kolejne trafienia do swojego dorobku. Jednakże gdy wydawało się, że to Bank MBS Mikołów ostatecznie sięgnie w tym starciu po zwycięstwo, w ostatnich dwóch minutach spotkania, gospodarze zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Drużyna Capgemini pokonała swoich przeciwników 10:9, zwyciężając tym samym po raz czwarty w sezonie zimowym.

4 ECO Prestige vs TDJ Estate

6:7

Od samego początku iskrzyło w tym spotkaniu. Grad bramek, dużo walki, emocji oraz żółte kartki dla obu ekip. To mogło by być najkrótsze podsumowanie tego meczu. Zespół 4 ECO Prestige dwa razy wychodził na prowadzenie, by ostatecznie przegrać całe spotkanie jedną bramką (6:7) i nie zgarnąć nawet punktu. Dominik Piaskowy z drużyny TDJ Estate kompletuje hat tricka, a po stronie ekipy 4 ECO Prestige, tego samego dokonuje Mateusz Gola. Gratulacje dla obu zawodników. Dzięki tej wygranej, zespół TDJ Estate odbija się od dna tabeli i kończy sezon na miejscu nr 9. Natomiast 4 ECO Prestige Pawła Ziaji na miejscu numer 5 ze stratą 4 punktów do podium. Gospodarze na pewno mieli apetyt na więcej i pewnie w kolejnych sezonach pokuszą się o walkę o mistrzostwo.

PwC SDC vs ING

9:1

W zdecydowanie lepszej sytuacji przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy PwC SDC a ING, znajdowali się zawodnicy rozstawieni jako gospodarze. Przed decydującą kolejką spotkań rundy zimowej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, gracze PwC SDC zajmowali piątą lokatę w tabeli, mając na koncie 14 „oczek”. Natomiast goście po rozegraniu dziewięciu meczów w sezonie, zamykali ligową stawkę, odnosząc dotychczas tylko jedno zwycięstwo. Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanej przewagi piłkarzy PwC SDC. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 4 minucie, a na listę strzelców wpisał się Adrian Kryjom. Natomiast 120 sekund później było już 3:0, a swoje trafienia dołożyli Oskar Chałupka i Piotr Skorupa. Po znakomitym otwarciu meczu, w dalszej części pierwszej odsłony, zawodnicy występujący w czerwonych strojach kontrolowali przebieg rywalizacji, przy zmianie stron prowadząc już 5:0. Po przerwie kontrolę nad przebiegiem gry nadal mieli gospodarze, jednak zawodnicy ING starali się wychodzić z odważniejszymi atakami. Gościom udało się w drugiej odsłonie zdobyć bramkę, której autorem był Mateusz Wątor. Jednakże było to jedyne trafienie, na jakie było stać ekipę ING w tym starciu. Ostatecznie drużyna PwC SDC pokonała gości w rozmiarach 9:1, co pozwoliło jej zakończyć sezon zimowy na 4 pozycji w tabeli Ekstraklasy.

Raben Logistics Ruda Śląska vs Projekt Solatechnik

7:7

Strzelanie od pierwszej, do ostatniej minuty w meczu pomiędzy Raben Logistics Ruda Śląska a Projekt Solartechnik. Raz jedni, raz drudzy, wychodzili na prowadzenie w tym spotkaniu. Jednak koniec końców oba zespoły postanowiły podzielić się punktami i uznały wynik 7:7 za sprawiedliwy tego dnia. Piotr Marynowicz z drużyny gości z czterema bramkami i asystą, był najjaśniejszą postacią tego spotkania. Obie ekipy postawiły na walkę i wymianę ciosów. Pomimo ostatniej kolejki sezonu, nie było widać rozluźnienia. Końcowy podział punktów wydaje się być sprawiedliwy. Ekipa Raben Logistics Ruda Śląska kończy sezon na miejscu 6, a drużyna Projekt Solartechnik na miejscu 8. Obu ekipom dziękujemy za sezon zimowy i gratulujemy wyników oraz sportowej postawy.

2:3

W pierwszym meczu fazy finałowej Pucharu Ligi SLF w sezonie zimowym, naprzeciw siebie stanęły zespoły 4 ECO Prestige oraz Capgemini. Faworytami tego pojedynku byli zawodnicy rozstawieni jako gospodarze, znajdując się w tabeli Ekstraklasy o trzy pozycje wyżej od swoich rywali. Jednakże niespodziewanie to goście bardzo szybko objęli prowadzenie, po golu którego zdobył Farel Ekanga Ngonde. A po upływie kilku kolejnych minut było już 0:3 i to zawodnicy Capgemini byli bliscy wygranej. Choć w końcówce meczu zawodnicy 4 ECO Prestige zdołali strzelić dwa gole, zabrakło im już czasu, aby wywalczyć choćby jeden punkt.

PwC SDC vs Capgemini

4:3

W drugim wieczornym pojedynku pucharowym, na murawę boiska Kresowa w Sosnowcu, wybiegły zespoły PwC SDC oraz Capgemini. Goście podbudowani pierwszym zwycięstwem, mieli nadzieję na kolejne 3 „oczka”. Piłkarze Capgemini objęli prowadzenie już w 1 minucie gry, po bramce którą zdobył Mikołaj Krysiak, jednakże nie utrzymali tego wyniku zbyt długo. Już 60 sekund później Karol Ślęzok trafił na 1:1, a w 10 minucie to piłkarze PwC SDC prowadzili już 3:1. Wówczas Mikołaj Krysiak znów wziął na siebie ciężar zdobywania bramek i w 12 minucie skompletował hat tricka. Gdy wydawało się, że to starcie zakończy się remisem, tuż przed końcem starcia gospodarze zdołali trafić na 4:3.

4 ECO Prestige vs PwC SDC

1:2

W decydującym spotkaniu Pucharu Ligi SLF, naprzeciw siebie stanęły zespoły 4 ECO Prestige oraz PwC SDC. W zdecydowanie lepszej sytuacji przed rozpoczęciem tego pojedynku, byli gracze rozstawieni jako goście, gdyż nawet remis w tym starciu dawał im trofeum. Gracze PwC SDC otworzyli wynik tego meczu w 6 minucie, a na listę strzelców wpisał się Karol Ślęzok. Piłkarze 4 ECO Prestige zdołali odpowiedzieć rywalom dopiero w 13 minucie, po golu Michała Gembary. Jednakże ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do gości. Minutę przed zakończeniem rywalizacji, Grzegorz Nguyen Khac trafił po raz drugi dla PwC SDC, zapewniając tym samym swojej ekipie Puchar Ligi w sezonie Zima 2024.