FAMUR znów na zero z tyłu, Samel odwraca losy meczu, wyrównana stawka w 2 Lidze

Ekstraklasa

Na początku sezonu Wiosna 2024 imponuje FAMUR, który po dwóch kolejkach ma na koncie komplet punktów z bilansem bramkowym 20:0. Tym razem mistrz zimowych rozgrywek odprawił z kwitkiem el12. Dwa mecz wygrał również Novichem ,który w miniony poniedziałek okazał się lepszy od Netology. Po porażkach na inaugurację humory poprawili sobie zawodnicy Bank MBS Mikołów i PwC SDC. Pierwsi pokonali Keywords Studios, drudzy okazali się lepsi od ArchiDoc.

PwC SDC vs ArchiDoc

3:1

Mecz pomiędzy PwC SDC a ArchiDoc zakończył się wynikiem 3:1 na korzyść drużyny gospodarzy. PwC SDC objęło prowadzenie już w 12 minucie, po sprytnie rozegranym rzucie wolnym, co dało im pierwszą bramkę. Przez większość spotkania to PwC SDC przeważało, kontrolując grę i stwarzając sobie liczne okazje strzeleckie. Pomimo to, gracze ArchiDoc nie poddawali się i zdołali strzelić bramkę kontaktową, dającą im nadzieję na zdobycie punktów. Jednakże w ostatniej minucie meczu, Dominik Kokoszka z PwC SDC nie pozostawił rywalom złudzeń co do wyniku, strzelając decydującą bramkę na 3:1. Ta akcja przypieczętowała zwycięstwo gospodarzy i rozwiała nadzieję ArchiDoc na remis. Mecz był pełen emocji i intensywnych zmagań, ale to PwC SDC wyszło z niego zwycięsko, prezentując solidną grę i skuteczność w kluczowych momentach.

Novichem vs Netology

5:3

Spotkanie pomiędzy drużynami Novichem i Netology zapowiadało się niezwykle interesująco. Już od pierwszych minut meczu, drużyna Novichem była lepiej zorganizowana i zdecydowanie dominowała na boisku. Agresywna gra ofensywna gospodarzy zaowocowała szybkim objęciem prowadzenia, oraz zdobyciem trzech bramek jeszcze przed przerwą. Precyzyjne akcje oraz skuteczność w wykorzystaniu okazji, pozwoliły im zbudować komfortową przewagę. Po przerwie atmosfera na boisku była napięta, a Netology podjęło wysiłek, aby odrobić straty. Determinacja gości i zaangażowanie w grze ofensywnej zaczęły przynosić efekty, gdy zdołali zdobyć pierwszą bramkę, zmniejszając różnicę. Jednak tego dnia nie mieli odpowiedzi na świetnie dysponowanych rywali, którzy ostatecznie wygrali 5:3. Po dwóch pierwszych kolejkach rundy wiosennej Ekstraklasy, drużyna Novichem ma komplet punktów.

Keywords Studios vs Bank MBS Mikołów

3:14

Mecz pomiędzy Keywords Studios a zespołem Bank MBS Mikołów, zakończył się zwycięstwem drużyny Banku MBS wynikiem aż 3:14. Bank MBS Mikołów był zdecydowanie lepszy od swoich rywali, co doskonale odzwierciedla wynik meczu. Już w pierwszej akcji spotkania goście trafili do siatki, co zapoczątkowało prawdziwy grad goli. Szczególnie wyróżnili się Arkadiusz Kurasz, który zdobył 5 bramek, oraz Krzysztof Michalski, który wpisał się na listę strzelców 4 razy. Ich skuteczność przyczyniła się do znacznego prowadzenia Banku MBS. Drużyna Keywords Studios była o klasę gorsza od swoich rywali i nie była w stanie sprostać ich atakom. Goście zdecydowanie pokazali swoją dominację na boisku i determinację w dążeniu do zwycięstwa. Ich imponująca wygrana wskazuje, że Bank MBS Mikołów będzie jednym z głównych pretendentów do walki o najwyższe miejsca w tabeli. Dla Keywords Studios był to trudny mecz, ale taki wynik na pewno będzie dla nich motywacją do ciężkiej pracy i poprawy w kolejnych spotkaniach.

FAMUR vs el12

9:0

Faworytem do sięgnięcia po komplet punktów w starciu pomiędzy FAMUR a el12, przed rozpoczęciem rywalizacji na murawie, był zespół rozstawiony w roli gospodarza. W meczu inaugurującym sezon wiosenny Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, zawodnicy FAMUR pokonali ekipę Keywords Studios aż 11:0, dzięki czemu zostali liderami tabeli po pierwszej serii gier. Natomiast goście w meczu otwierającym nową rundę, podzielili się punktami z zespołem ArchiDoc, po remisie 1:1. W pierwszej odsłonie przebieg spotkania był bardzo jednostronny. Gracze FAMUR dominowali nad przeciwnikami w każdym sektorze boiska, nie dopuszczając do groźnych sytuacji po swoim polem karnym. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 5 minucie, po bramce którą zdobył Rafał Krzyżowski, a jak się później okazało, było to trafienie pierwsze z wielu tego wieczoru. Przy zmianie stron zawodnicy FAMUR prowadzili już 7:0, praktycznie rozstrzygając losy spotkania w pierwszych 20 minutach. Choć w drugiej połowie rywalizacja nieco bardziej się wyrównała, to gracze el12 nie zdołali zaliczyć choćby trafienia honorowego. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli w rozmiarach 9:0, jak dotąd nie tracąc jeszcze bramki w bieżących rozgrywkach.

1 Liga

Nie zabrakło emocji na pierwszoligowych boiskch w minionym tygodniu. W najciekawszym meczu Samel okazał się minimalnie lepszy od 4 ECO Prestige, a skromne zwycięstwo nad MRW odniósł także TDJ Estate. Na czele tabeli Projekt Solartechnik, który ograł KPMG, z kolei BetaMed SA pokonał OTCF.

Samel vs 4 ECO Prestige

3:2

Mecz 1 Ligi pomiędzy zespołami Samel i 4 ECO Prestige zapowiadał się na bardzo wyrównany. Od samego początku spotkania obie drużyny prezentowały wysoki poziom gry, starając się narzucić swój styl. Pomimo starań, żadna z nich nie zdołała uzyskać przewagi, co zaowocowało remisowym wynikiem 1:1 po pierwszej połowie. W drugiej części meczu atmosfera na boisku była jeszcze bardziej napięta, gdy obie drużyny starały się zdobyć zwycięskie bramki. Gra była intensywna, z licznymi atakami i kontratakami ze strony obu drużyn. Chwilę po wznowieniu gry, goście wyszli na prowadzenie, jednak zabrakło im koncentracji w defensywie i to gospodarze chwilę przed końcem spotkania strzelili bramkę na 3:2. Ostatnie minuty meczu były prawdziwym testem dla obu zespołów. Mimo desperackich wysiłków 4 ECO Prestige, to drużyna Samel zdołała utrzymać swoją przewagę, broniąc się zaciekle przed atakami rywali.

MRW vs TDJ Estate

3:4

W zaciętym meczu pomiędzy MRW a TDJ Estate, to goście wyszli zwycięsko z tego pojedynku, pokonując MRW wynikiem 3:4. Spotkanie było pełne emocji i zwrotów akcji, zaczynając od gola MRW, który dał im jednobramkowe prowadzenie. Jednakże TDJ Estate szybko odpowiedziało dwoma trafieniami, obejmując prowadzenie. Po przerwie to MRW wyrównało, a nawet wysunęło się na prowadzenie 3:2. Wydawało się, że mają kontrolę nad meczem. Jednak duch walki drużyny TDJ Estate był nie do złamania. W końcówce meczu ponownie odrobili straty, zdobywając dwie bramki i przewracając losy spotkania na swoją korzyść. Dominik Piaskowy z TDJ Estate odegrał kluczową rolę, strzelając imponujące 4 bramki i przyczyniając się znacząco do zwycięstwa swojej drużyny. Choć MRW stawiło zaciekły opór i miało momenty dominacji, ostatecznie to TDJ Estate wyszło zwycięsko z tego zaciętego starcia. Ich determinacja i skuteczność w kluczowych momentach meczu, pozwoliły im sięgnąć po trzy punkty.

KPMG vs Projekt Solartechnik

3:7

W lepszej sytuacji przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy KPMG a Projekt Solartechnik, znajdowali się zawodnicy rozstawieni jako goście. Przed tygodniem, w meczu inaugurującym wiosenne zmagania w 1 Lidze SLF, piłkarze Projekt Solartechnik pokonali ekipę BetaMed SA w stosunku 6:4, zostając tym samym wiceliderem tabeli. Natomiast gospodarze w ubiegły poniedziałek, musieli uznać wyższość zespołu OTCF, ulegając rywalom aż 1:8. Jednakże spotkanie w początkowej fazie, zdecydowanie lepiej ułożyło się zawodnikom KPMG. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 2 minucie, natomiast 60 sekund później podwyższyli wynik na 2:0. Jednak po błyskotliwym początku w wykonaniu piłkarzy KMPG, w dalszej części pierwszej odsłony, inicjatywę na boisku przejęli goście. Najpierw dwa trafienia dla zespołu Projekt Solartechnik zanotował Dawid Kierat, a cztery minuty przed przerwą Jakub Krakowiak ustalił wynik na 2:3. W drugiej odsłonie goście kontynuowali swoją dobrą grę, tylko raz pozwalając sobie na stratę gola. Dzięki mocnej końcówce meczu, ekipa Projekt Solartechnik pokonała ostatecznie KPMG 7:3, notując tym samym awans na pozycję lidera 1 Ligi.

OTCF vs BetaMed SA

3:5

W drugiej kolejce rundy wiosennej 1 Ligi mierzyły się ze sobą drużyny OTCF i BetaMed SA. Początek spotkania obfitował w dynamiczną grę z obu stron, jednak to OTCF zdołało jako pierwsze otworzyć wynik meczu. Jednak BetaMed SA nie zamierzało pozostawać w tyle i szybko odpowiedziało dwoma trafieniami. Zespoły stały na bardzo podobnym poziomie i po odpowiedzi gospodarzy mieliśmy remis 2:2 na koniec pierwszej połowy. Po przerwie gra toczyła się z jeszcze większym impetem. Obie drużyny atakowały z determinacją, stwarzając groźne sytuacje podbramkowe. Jednak to BetaMed SA okazało się bardziej skuteczne, zdobywając kolejne trzy bramki i stopniowo zwiększając swoją przewagę. OTCF zdołało odpowiedzieć tylko jednym golem i to goście cieszyli się ze zwycięstwa, po bardzo emocjonującym spotkaniu.

tabela

tabela1

6-tygodnia1LIG

2 Liga

Niezwykle wyrównana jest stawka na początku sezonu w 2 Lidze. Choć w dwóch pierwszych kolejkach nie padł żaden remis, to jednak tylko jedna drużyna ma dwa zwycięstwa na koncie, a aż sześć kolejnych zespołów zgromadziło dotychczas po trzy oczka. Liderem jest Worker Service, który w miniony poniedziałek pokonał CAT VM. W peletonie znajdują się inni zwycięzcy z drugiej serii gier: Dywidag, ING i Raben Logistics. Pierwsi pokonali VEHIS, drudzy okazali się lepsi od Comarch, z kolei zawodnicy z Rudy Śląskiej ograli Express Heroes.

Worker Service vs CAT VM

10:5

W drugiej kolejce rundy wiosennej 2 Ligi, zmierzyły się ze sobą drużyny Worker Service i CAT VM. Od samego początku spotkania Worker Service narzuciło swoje tempo i styl gry, co zaowocowało szybkim objęciem prowadzenia. Agresywna gra ofensywna doprowadziła do kilku groźnych sytuacji podbramkowych, które zostały skutecznie wykorzystane, co przyniosło gospodarzom cztery bramki już do przerwy. Jednak CAT VM nie zamierzało poddać się tak łatwo. Mimo trudnej sytuacji, kontynuowali walkę i próbowali znaleźć sposób na przełamanie obrony przeciwnika. Ich wysiłki zostały nagrodzone jedną bramką i na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 4:1. Po wznowieniu gry atmosfera na boisku pozostała gorąca, a obie drużyny walczyły o każdą piłkę. Padało wiele groźnych strzałów, dzięki czemu obejrzeliśmy wiele ładnych bramek. Ostatecznie to gospodarze okazali się być tego dnia lepiej dysponowani i odnieśli pewne zwycięstwo 10:5.

ING vs Comarch

6:3

Mecz pomiędzy ING a Comarch zakończył się wynikiem 6:3 na korzyść drużyny ING. Pomimo, że to Comarch pierwszy strzelił gola, jego determinacja nie wystarczyła, aby pokonać przeciwnika. Paweł Dziura był najskuteczniejszy w ich szeregach, zdobywając aż 3 bramki, jednakże to nie wystarczyło, by odwrócić losy spotkania. ING nie załamało się po szybkiej stracie gola i szybko odrobiło straty, prezentując solidną grę w ataku. Arkadiusz Kotlarz popisał się pięknym trafieniem z rzutu wolnego, dodając cegiełkę do zwycięstwa swojej drużyny. Przewaga zawodników ING była zauważalna przez cały mecz, co pozwoliło im pewnie kontrolować przebieg spotkania i odnieść zasłużone zwycięstwo. W ich drużynie na szczególne wyróżnienie zasługuję strzelec hat tricka - Mateusz Minko.

Express Heroes vs Raben Logistics Ruda Śląska

3:4

Faworytem do zwycięstwa w spotkaniu pomiędzy Express Heroes a Raben Logistics Ruda Śląska, przed rozpoczęciem gry na murawie, była drużyna rozstawiona w roli gospodarza. Po pierwszej serii gier w sezonie wiosennym 2 Ligi Sportowej Ligi Firm, zawodnicy Express Heroes byli liderami tabeli. Gospodarze przed tygodniem pokonali ekipę ING 7:4, większość goli strzelając po przerwie. Natomiast goście w ubiegły poniedziałek ulegli zespołowi Comarch 2:3, wypuszczając zwycięstwo z rąk w samej końcówce meczu. Jednak to spotkanie lepiej rozpoczęło się dla piłkarzy z Rudy Śląskiej, którzy wyszli na prowadzenie już w 2 minucie gry, po trafieniu z którego cieszył się Sebastian Helwig. Jednakże gospodarze zdołali dość szybko odpowiedzieć przeciwnikom, a bramkę na remis w 9 minucie strzelił Vitalii Pshenychnyi. Lecz ostatnie słowo w pierwszej odsłonie należało do gości i to oni schodzili na przerwę prowadząc 2:1. Druga połowa rozpoczęła się od dwóch szybkich trafień. Najpierw hat tricka skompletował Sebastian Helwig, a 60 sekund później gracze Express Heroes zdobyli gola na 2:3. W końcówce rywalizacji obie ekipy zdobyły po jeszcze jednej bramce i ostatecznie to goście odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej.

VEHIS vs Dywidag

1:7

Spotkanie pomiędzy VEHIS a Dywidag zapowiadało się jako starcie zespołów, które na inaugurację sezonu wiosennego 2 Ligi Sportowej Ligi Firm, poniosły porażki w swoich meczach. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem musieli uznać wyższość ekipy CAT VM przegrywając w stosunku 2:5. Natomiast goście w miniony poniedziałek ulegli drużynie Worker Service 2:4. Rywalizacja od samego początku zdecydowanie lepiej ułożyła się dla piłkarzy Dywidag. Goście wyszli na prowadzenie już w 2 minucie po trafieniu, które zanotował Daniel Stefański, natomiast 120 sekund później prowadzili już 3:0, po kolejnych dwóch znakomitych akcjach. Choć w 6 minucie gry zawodnicy VEHIS zdołali strzelić bramkę, którą zdobył Grzegorz Wojsa, był to ich jedyny ofensywny akcent przed przerwą. Natomiast w końcówce pierwszej odsłony gracze Dywidag zdobyli kolejne dwa gole i przy zmianie stron widniał wynik 1:5. Choć w drugiej części spotkania piłkarze VEHIS starali się nawiązać walkę z rywalami, nie byli w stanie tego wieczoru dorównać przeciwnikom. Ostatecznie gospodarze ulegli drużynie Dywidag 1:7, ponosząc drugą porażkę z rzędu.