FAMUR na tronie, znamy komplet medalistów

Ekstraklasa

Na kolejkę przed zakończeniem sezonu poznaliśmy wszystkie najważniejsze rozstrzygnięcia sezonu Zima 2024. Tytuł mistrzowski po zwycięstwie nad TDJ Estate zapewnił sobie FAMUR, który może już być pewny tryumfu w zimowych rozgrywkach również dzięki remisowi Bank MBS Mikołów z 4 ECO Prestige. Wyprzedzić lidera ani wicelidera nie zdoła już ArchiDoc. Ta drużyna porażką z Capgemini zakończyła już sezon i przypadnie jej trzecie miejsce. Korespondencyjny pojedynek o co najmniej piątą lokatę toczą PwC SDC i Raben Logistics Ruda Śląska. W minionej serii gier pierwsi ograli Projekt Solartechnik, a drudzy okazali się lepsi od Leo Group Logistics.

Projekt Solartechnik vs PwC SDC

3:5

Miłe złego początki. Tak można byłoby określić to spotkanie dla zawodników zespołu Projekt Solartechnik. Gospodarze weszli w mecz strzelając dwa gole i wydawać się mogło, że będą groźnie kontrować ekipę PwC SDC. Jednak z każdą minutą rosła przewaga drużyny gości, która miała większe posiadanie piłki, więcej pomysłu i chyba troszeczkę więcej sił do biegania. Bardzo dobre spotkanie, obie ekipy walczyły do ostatniego gwizdka arbitra i mecz zakończył się zwycięstwem graczy PwC SDC 5:3. Debiutancki sezon dla zespołu Projekt Solartechnik może okazać się tym "na przetarcie", bo rozkręcają się z każdym meczem i mogą stanowić realną siłę ligi w kolejnych sezonach.

Leo Group Logistics vs Raben Logistics Ruda Śląska

3:17

W lepszej sytuacji przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy Leo Group Logistics a Raben Logistics Ruda Śląska, znajdowali się zawodnicy rozstawieni w roli gości. Po ośmiu rozegranych kolejkach rundy zimowej Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, piłkarze z Rudy Śląskiej znajdowali się na szóstej lokacie w tabeli, z dorobkiem 11 punktów. Natomiast gracze Leo Group Logistics przed tą serią gier, zajmowali dziewiąte miejsce w stawce, mając na koncie 7 „oczek”. Rywalizacja w tym starciu rozpoczęła się od zdecydowanej przewagi zawodników Raben Logistics Ruda Śląska. Goście wyszli na prowadzenie już w 1 minucie, po bramce którą zdobył Arkadiusz Bywalec, natomiast kilka chwil późnej, ten sam zawodnik zaliczył drugie trafienie. Przed przerwą gracze z Rudy Śląskiej zdołali strzelić jeszcze 3 bramki, co przy zmianie stron dawało im komfortowe prowadzenie. Piłkarze Leo Group Logistics zdobyli wprawdzie gola w 11 minucie, którego autorem był Roman Balicki, jednakże było to ich jedyne trafienie w pierwszej odsłonie. Po zmianie stron na murawie nadal dominowali zawodnicy gości, którzy sukcesywnie powiększali swoje prowadzenie. Choć gospodarze starali się nawiązać walkę z rywalami, ostatecznie musieli uznać wyższość przeciwników, ulegając im w rozmiarach 3:17.

FAMUR vs TDJ Estate

7:2

Hit kolejki, który miał kilka smaczków tego dnia. Łączy ich wiele - wspólny szef. Dzieli chyba jeszcze więcej, bo praktycznie wszystkie miejsca w tabeli. Zespół FAMUR dzięki wygranej nad ekipą TDJ Estate i remisowi ekipy Bank MBS Mikołów, na kolejkę przed końcem zgarnia tytuł mistrzowski. A to wszystko przy kibicach, którzy tego dnia ich dopingowali i byli tym siódmym zawodnikiem. Patryk Wieczorek zanotował w tym meczu hat tricka, a spotkanie kończy się wygraną drużyny FAMUR w stosunku 7:2. Mecz pod pełną kontrolą gospodarzy od pierwszej minuty, w której to strzelili bramkę. Rywalizację przy takich kibicach chcemy oglądać co tydzień. Gratulacje za zdobycie mistrzostwa dla zespołu FAMUR i ukłony w stronę kibiców obu ekip.

Bank MBS Mikołów vs 4 ECO Prestige

2:2

Przed rozpoczęciem gry w spotkaniu pomiędzy Bank MBS Mikołów a 4 ECO Prestige, trudno było jednoznacznie wskazać zdecydowanego faworyta do końcowego tryumfu. Przed tą serią gier Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, obie ekipy zajmowały odpowiednio pozycję wicelidera tabeli, oraz lokatę tuż poza ligowym podium, a różnica punktowa pomiędzy nimi wynosiła pięć „oczek”. Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry z obu stron. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się rozgrywać swoje kolejne akcje niewielką liczbą podań, uruchamiając napastników prostopadłymi podaniami. Przez większą część pierwszej połowy utrzymywał się rezultat bezbramkowy. Dopiero w 19 minucie gola otwierającego wynik tej rywalizacji zdobył zawodnik gospodarzy – Arkadiusz Przybyła. Jak się później okazało, było to jedyne trafienie jakie oglądaliśmy przed przerwą i przy zmianie stron widniał wynik 1:0. Na początku drugiej odsłony, piłkarze z Mikołowa podwyższyli prowadzenie, a konkretnie uczynił to Kamil Adamczyk, trafiając do siatki rywali w 24 minucie. Jednakże goście po utracie drugiej bramki, zabrali się za odrabianie strat. W 28 minucie gola kontaktowego dla 4 ECO Prestige zdobył Michał Gembara. Jednak gdy wydawało się, że to zespół Bank MBS Mikołów zgarnie w tym meczu 3 punkty, w niemalże ostatniej akcji meczu, goście doprowadzili do wyrównania. Bramkę na 2:2 zdobył Mateusz Gola, pozbawiając tym samym rywali szans, na walkę o tytuł mistrzowski w ostatniej kolejce sezonu.

ArchiDoc vs Capgemini

3:5

Faworytami do zwycięstwa w spotkaniu pomiędzy ArchiDoc a Capgemini, przed pierwszym gwizdkiem arbitra, byli gracze rozstawieni jako gospodarze. Przed tą kolejką Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, zespół ArchiDoc znajdował się na najniższym stopniu podium ligowej tabeli, jak dotąd nie doznając jeszcze porażki w rundzie zimowej. Natomiast goście przed tym meczem, plasowali się na ósmym miejscu w stawce, tracąc do swoich przeciwników aż 12 punktów. Jednakże na początku spotkania, w grze obu ekip nie było widać różnicy, jaka dzieliła je w ligowej tabeli. Natomiast wraz z upływem czasu, to goście zaczęli przejmować coraz większą inicjatywę na murawie. Piłkarze Capgemini wyszli na prowadzenie w tym starciu w 10 minucie, a z trafienia cieszył się Zackaria Marijani. Natomiast w końcowych fragmentach pierwszej odsłony, dwa gole na konto gości dołożył Farel Ekanga Ngonde i przy zmianie stron widniał wynik 0:3. Jednak po przerwie, gra nieco bardziej się wyrównała. Do większej ilości sytuacji bramkowych zaczęli dochodzić zawodnicy ArchiDoc, którzy starali się odrabiać starty poniesione przed przerwą. Jednakże pomimo dużego zaangażowania, gospodarze nie zdołali wywalczyć w tym meczu choćby jednego punktu. Ostatecznie piłkarze ArchiDoc ulegli drużynie Capgemini 3:5, ponosząc tym samym swoją pierwszą porażkę w sezonie zimowym Ekstraklasy SLF.