PwC SDC vs Firma ZK Grzybowice

PwC SDC
1 - 7
Firma ZK Grzybowice

Przed tym starciem murowanym faworytem do zwycięstwa była drużyna Firma ZK Grzybowice. PwC nie zamierzało łatwo składać broni i chcieli postawić rywalowi trudne warunki. I tak było przez dłuższy okres czasu. Od pierwszego gwizdka „Żółci” ruszyli na rywala, jednak większość strzałów kończyło się na nogach obrońców, bądź obok bramki. „Czerwoni” stawiali na kontry, jednak niewiele z nich sprawiło realne zagrożenie pod bramką ekipy z Zabrza. W 14 minucie ku zaskoczeniu większości fanów, Łukasz Rak wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy Bartosz Borowiec wyrównał wynik, jednak remis do przerwy nie satysfakcjonował faworyta, który większość czasu utrzymywał się przy piłce oraz tworzył więcej sytuacji. Druga odsłona toczyła się już zgodnie z oczekiwaniami. PwC z minuty na minutę stawało się coraz bardziej bezradne przy szybkich akcjach zawodników Firmy ZK Grzybowice. Szybko na prowadzenie „Żółtych” wyprowadził Maćkowiak. Za nim poszedł Borowiec, a tuż po nim Ganczarczyk, przez co prowadzenie urosło do wyniku 5:1 dla Zabrzan. Jeszcze przed końcem Maciaszczyk i Maćkowiak dorzucili po trafieniu, a licznik zatrzymał się przy stanie 7:1. Wynik odzwierciedla przebieg meczu, mimo bardzo dobrej pierwszej połowy „Czerwonych”, druga nie poszła już po ich myśli. Cenne 3 punkty wpadają na konto Firmy ZK Grzybowice.