54 - 43
Nexteer Automotive

PwC SDC171351954Zwycięstwo
Nexteer Automotive611101643Przegrana

Faworytem spotkania pomiędzy zespołami PwC SDC a Nexteer Automotive, byli koszykarze rozstawieni w tej konfrontacji w roli gospodarzy. Zawodnicy PwC wygrali fazę zasadniczą Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, z kompletem zwycięstw na swoim koncie. W swoim ostatnim spotkaniu, po zaciętym pojedynku, gospodarze pokonali ekipę Adwokatów 34-32. Natomiast goście pierwsza rundę zmagań sezonu jesiennego, zakończyli na 4 pozycji, z dorobkiem czterech wygranych. Przed tygodniem zawodnicy Nexteer Automotive pokonali drużynę STATSCORE 62-28, gwarantując sobie miejsce w pierwszej czwórce fazy finałowej. Mecz rozpoczął się od zdecydowanej przewagi zawodników PwC, którzy w pierwszych minutach rywalizacji byli bardzo skuteczni. Gospodarze trafiali zarówno spod kosza rywali, jak i z za łuku, zdobywając w pierwszej kwarcie 17 punktów. Goście choć starali się grać ofensywnie, w pierwszej odsłonie zdobyli zaledwie 6 „oczek”. W drugich 10 minutach koszykarze Nexteer Automotive zagrali zdecydowanie lepiej w obronie, poprawiając przy tym swoją skuteczność rzutową. Choć gospodarze nadal grali pewnie w ataku, drugą kwartę wygrali przewagą tylko 2 punktów. Po zmianie stron do znaczącej ofensywy przeszli zawodnicy gości, którzy starali się odrabiać straty do rywali. Zawodnicy Nexteer wygrali 3 kwartę 10-5, zbliżając się z wynikiem do przeciwników. Ostatnia część gry była najbardziej otwartą fazą meczu. Oba zespoły zdobyły w niej dużo punktów, oddając rzuty z pola 3 sekund rywali. Ostatecznie jednak to gracze PwC wygrali ten mecz, pokonując dzielnie walcząca ekipę Nexteer Automotive 54-43.